You are currently viewing دوره آموزش انگلیسی برای مهاجرت

دوره آموزش انگلیسی برای مهاجرت

زبان انگلیسی یکی از مهم ترین ابزارهای ارتباطی برای افراد مختلف در سراسر جهان است. همین مسئله این زبان را به یکی از مهم ترین آموزش های مورد نیاز افراد تبدیل می کند. مسائل مختلفی مانند کار و مسافرت، آموزش زبان انگلیسی را ضروری می کنند. به خصوص برای کسانی که قصد مهاجرت دارند. به همین دلیل دوره آموزش انگلیسی برای مهاجرت یکی از مهم ترین دغدغه های کسانی است که می خواهند از ایران به کشورهای اروپایی و آمریکایی به خصوص کشورهای انگلیسی زبان بروند. با این مقاله همراه باشید تا بیشتر درباره آموزش زبان انگلیسی برای مهاجرت بدانید.

هدف شما از مهاجرت چیست؟

مهاجرت به شکل های گوناگون و به مکان های مختلفی در سراسر جهان امکان پذیر است. مهاجرت از شهری به شکل دیگر و یا مهاجرت از کشور را می توان از از این نمونه ها دانست. جواب این سوال که «می خواهید به کدام کشور مهاجرت کنید؟» و این سوال که «چگونه می خواهید مهاجرت کنید؟» به هدف شما از مهاجرت بستگی دارد. با سوالاتی مانند «از مهاجرت به دنبال رسیدن به چه چیزی هستید». «آیا به دنبال شغل بهتر می گردید؟». «به دنبال رسیدن به آزادی هستید؟». «زندگی بهتری می خواهید؟» پاسخ دادن به این پرسش ها و دیگر پرسش های شبیه به این می تواند به شما برای پیدا کردن هدفتان از مهاجرت کمک کند.

مهاجرت 1
یادگیری انگلیسی مهاجرت را آسان تر می کند

 

هیچ کس، چه آنهایی که مهاجرت کرده اند، چه دوستان و آشنایان شما و چه آنهایی که به شما برای مهاجرت از کشور کمک می کنند نمی توانند به شما بگویند که مهاجرت کنید. تصمیم شما به هدف شما از مهاجرت بستگی دارد. چرا اگر می توان با مهاجرت زندگی بهتری برای خود و خانوادتان بسازید مهاجرت نکنید. تنها به یاد داشته باشید که موفقیت شما در این کار و ساختن زندگی بهتر به هدف شما از مهاجرت بستگی مستقیم دارد. دلیلی ندارد که شما بی هیچ دلیلی خدایی نکرده زندگی بد را به زندگی بدتر برای خود و شاید برای خانوادتان تبدیل کنید.

همچنین با داشتن هدف در مهاجرت می توانید کارهای دیگر مهاجرت تان را آسان تر کنید. کارها و مراحلی مانند دریافت ویزا و طی کردن دوره آموزش انگلیسی برای مهاجرت مهم هستند. با داشتن هدف می توانید نوع و روش مهاجرت مناسب خود را نیز بفهمید؛ اما انواع روش مهاجرت از کشور چیستند.

انواع روش مهاجرت:

مهاجرت کاری

مهاجرت کاری یکی از مهم ترین و بهترین روش های مهاجرت از کشور است که کسب اطلاعات آن برای کسانی که می خواهند با هدف کاری و حتی تحصیلی به کشور دیگری مهاجرت کنند بسیار با اهمیت است. برای مهاجرت شغلی و کاری باید شرایط اقتصادی کشور مورد نظر را به دقت بررسی کنید. به یاد داشته باشید که شرایط کاری، استخدامی، نرخ بیکاری و غیره از نکات اصلی هستند.

مهاجرت کاری
مهاجرت کاری تنها با یادگیری انگلیسی امکان پذیر است

 

اگر قصد مهاجرت کاری را دارید حتما سیستم های مختلف مالیاتی و استخدامی کشور میزبان خود را به خوبی بررسی کنید. به دقت بررسی کنید که کشور مقصد علاوه بر شرایط شغلی خوب و مناسب ثبات و شرایط رفاه اقتصادی داشته باشد. بهترین کشور ها برای مهاجرت کاری را به ترتیب با توجه به کلیت شرایط مهاجر که در آن ها پابرجاست می توان ترتیب بندی کرد. استرالیا، کانادا، ویتنام، چک، آلمان و هلند به ترتیب اولویت 6 کشوری هستند که شرایط مناسب تر و بهتری برای مهاجرت کاری دارند.

مهاجرت توریستی

یک روش محبوب دیگر که بسیار توسط مهاجران به کشورهای اطراف انجام می شود مهاجرت از کشور به روش توریستی است. معمولا کشورهای اروپایی و آمریکایی برای مهاجرت توریستی نیاز به دریافت ویزای توریستی دارند. این نکته را در نظر داشته باشید که ویزای توریستی برای سفر و اقامت های کوتاه اختصاص دارد و تنها به معنای گردشگری نیست. ویزای توریستی یک اجازه کوتاه مدت است به همین دلیل اگر قصد مهاجرت دارید این روش توصیه نمی شود. زیرا با ویزای توریستی شما اجازه تحصیل و کار در کشور مقصد را نخواهید داشت. برای این روش بهتر است دوره آموزش انگلیسی برای سفر را با ما بگذرانید.

مهاجرت تحصیلی

این روش مهاجرتی را می توان محبوب ترین روش خروج از کشور به خصوص در میان جوانان در ایران دانست. البته محبوبیت مهاجرت تحصیلی در کشورهای دیگر از جمله کشورهای در حال توسعه این روش مهاجرت را برای متقاضیان بسیار سخت تر کرده است و باعث اشباع دانشگاه ها و مراکز تحصیلی در کشورهای پیشرفته شده است. البته کشورهایی مانند کانادا و استرالیا هم هستند که با وجود درخواست کنندگان بسیار زیاد و اشباع دانشگاه ها محدودیت های خود برای جذب مهاجران تحصیلی را به حداقل رسانده اند.

مهاجرت تحصیلی
یادگیری انگلیسی درهای جدیدی را به شما باز می کند

 

یکی از دغدغه هایی که در این چند سال به خصوص برای کسانی که قصد مهاجرت از کشور به این روش را دارند شده است؛ پیدا شدن سر و کله ویروس کرونا بود. بیماری کرونا مانند تغییرات بسیاری که در زندگی های ما مانند دورکاری ها و جلسات مجازی و غیره ایجاد کرد باعث به وجود آمدن تغییرات زیادی در سبک و فرایند مهاجرت شد. حتما توجه داشته باشید که زمانی که میخواهید درباره مهاجرت تحصیلی تحقیق و مطالعه کنید حتما مطمئن باشید که شرایط پس از کرونا را مورد بررسی قرار می دهید.

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی

برای مهاجرت تحصیلی شما نیاز به ویزای تحصیلی دارید. ویزای تحصیلی به شکل کلی به سه دسته تقسیم بندی می شود:

 1. اولین نوع ویزای تحصیلی، ویزای دانش آموزی است که برای تحصیل دانش آموزان مقطع دبیرستان صادر می شود.
 2. ویزای دانشگاهی یا ویزای کالج؛ این نوع ویزا برای تحصیل در دانشگاه های مورد تایید صادر می شود.
 3. ویزای آموزشی؛ این نوع ویزا نیز برای مهاجرت کسانی صادر می شود که قصد شرکت در برنامه های آموزشی غیر دانشگاهی را داشته باشند.

پیش از هر چیز به یاد داشته باشید که مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی هر یک از این دسته ها با دیگری متفاوت است. همچنین مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی، به کشور مقصد شما نیز بستگی دارد. مدارک زیر را من به شکل کلی و بر اساس کلیتی از مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به بهترین کشورها برای تحصیل مانند آمریکا، انگلستان، کانادا، استرالیا، فرانسه و آلمان تنظیم کرده ام.

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی عبارت اند از:

1- دانشگاهی، آموزشی و تحصیلی. تمامی مدارک تحصیلی و تاییدیه های تحصیلی برای اثبات میزان تحصیلات شما در کشور از جمله ریز نمرات دانشگاهی، مدارک تحصیلی و دانشنامه ها و مهم تر از آن ها نامه پذیرش تحصیلی از کشور مقصد از مدارک مهمی هستند که باید به شکل آماده و ترجمه شده برای مهاجرت تحصیلی در دست داشته باشید.

2- مدارک شناسایی و هویتی. این مدارک را می توان شناسنامه، کارت ملی، اسکن تمام صفحات پاسپورت های حال حاضر و قبلی شما و دو قطعه عکس نام برد. به یاد داشته باشید که طبیعتا تمامی مدارک باید ترجمه شده باشند. همچنین اگر متاهل هستید باید ترجمه عقد نامه خود را نیز آماده کنید. آخرین مدرک هویتی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی ترجمه کارت پایان خدمت است. البته این گزینه در شرایط مختلف متفاوت است اما در کل وضعیت خدمت سربازی و خروج از کشور شما باید با مدارک کاملا مشخص شود.

3- مدارک مورد نیاز برای گرفتن پذیرش از کشور مورد نظر. از جمله مهمترین این مدارک می توان به توصیه نامه، مدارک پذیرش، انگیزه نامه، نامه تمکن مالی و بسیاری دیگر اشاره کرد. این دسته مدارکی هستند که باعث قبول شرایط شما برای مهاجرت تحصیلی به کشور مورد نظر می شوند.

4- آخرین و یکی از مهم ترین مدارک مورد نیاز شما مدرک آموزش زبان انگلیسی برای مهاجرت است. در ادامه بیشتر درباره این مورد برای شما توضیح خواهم داد.

راه های تقویت زبان انگلیسی برای مهاجرت

چند کار مختلف هستند که اگر قصد گذراندن دوره آموزش انگلیسی برای مهاجرت را دارید می توانید آن ها را انجام دهید. هر کدام از این کارها با توجه به شرایط می تواند برای شما بسیار مفید و به در بخور باشد.

تا می توانید انگلیسی صحبت کنید. یادگیری زبان به معنای تکرارهای زیاد است. زبان مهارتی مانند رانندگی و دوچرخه سواری است. همان طور که هرچه بیشتر رانندگی کنید مهارت بیشتری کسب خواهید کرد به همان شکل هرچه بیشتر انگلیسی صحبت کنید مهارت تان در این زبان بیشتر خواهد شد. به یاد داشته باشید که درست است که آموزش زبان انگلیسی برای مهاجرت در کشور انگلیسی زبان مانند انگلستان، کانادا و ایالات متحده به دلیل نیاز به تکرار زیاد آسان تر است اما شما قصد مهاجرت به روش های گوناگون مانند تحصیلی، کاری و توریستی دارید. پس باید پیش از مهاجرت این زبان را به خوبی بیاموزید.

کتاب آموزش زبان انگلیسی برای مهاجرت بخوانید. با تحقیقی ساده می توانید به بی شمار عنوان کتاب آموز زبان دست یابید. سعی کنید در هنگام گشتن به دنبال کتاب های مختلف هدف خود را در نظر داشته باشید تا کتاب دوره آموزش انگلیسی برای مهاجرت مناسب خود را پیدا کنید. کتاب های آموزش زبان انگلیسی گرامر این یوز (Grammar in Use) ، ای اس اس (ESS) و یا کتاب های آموزش زبان آیلتس از جمله کتاب های محبوب و پر فروش در این زمینه هستند.

سریال ببینید. این راه، روش مورد علاقه من و بسیاری مانند من است که حوصله کلاس های زیاد و مختلف را ندارند. البته برای کسانی نیز که در کلاس مکالمه زبان انگلیسی شرکت می کنند نیز دیدن فیلم و سریال به خصوص با زیرنویس انگلیسی می تواند آموزنده و مفرح باشد.

دلایل اهمیت یادگیری زبان انگلیسی قبل از مهاجرت

 •     به یاد داشته باشید که دوره آموزش انگلیسی برای مهاجرت به خصوص اگر قصد مهاجرت تحصیلی دارید بسیار مهم است. در مقاطع تحصیلی بالا و در کشورهای خارجی حتی آنها که به زبان غیر انگلیسی صحبت می کنند ندانستن این زبان به معنای بی سوادی است.
مهاجرت
یادگیری زبان برای مهاجرت بسیار حائز اهمیت است.
 •     فکر نمی کنم دیگر فرصت شغلی و کاری حتی در ایران وجود داشته باشد که به این زبان نیازی نداشته باشد . اگر قصد مهاجرت کاری دارید حتی در کشورهای غیر انگلیسی زبان یافتن شغلی که به مدرک زبان انگلیسی نیاز نداشته باشد بسیار سخت است.
 •    گذراندن دوره آموزش انگلیسی برای مهاجرت به معنای استفاده بهتر از کامپیوتر ها است. در دنیایی که کامپیوتر ها همه به زبان انگلیسی هستند و تمام جهان را فرا گرفته اند، ندانستن زبان انگلیسی فاجعه است.

شرکت در دوره آموزش انگلیسی برای مهاجرت

این روش را می توان مفیدترین و بهترین روش آموزش زبان انگلیسی برای مهاجرت دانست. زیرا هم از طول زمان پروسه مهاجرت شما می کاهد و هم بسیار ثمر بخش تر است و با کمی پشتکار حتما جواب می دهد.

اگر می خواهید در دوره آموزش زبان انگلیسی برای مهاجرت  شرکت کنید حتما به دنبال یک موسسه معتبر و با تجربه باشید تا در زمان و هزینه خود به بهترین شکل صرفه جویی کنید.

چند نکته برای یادگیری بهتر و سریعتر زبان انگلیسی برای مهاجرت

 •     مکالمه بهترین و موثرترین راه آموزش انگلیسی برای مهاجرت است این را فراموش نکنید.
 •     در دوره آموزش انگلیسی برای مهاجرت کیفیت آموزش زبان بر کمیت آن می چربد. به جای خواندن هزاران کتاب چند کتاب خوب را هزار بار بخوانید. یا به جای شرکت در چندین دوره در یک دوره شرکت کنید و در آن دوره پشتکار خود را نشان دهید.
 •     نترسید و خجالت نکشید. همیشه گفته اند و این هم هزارمین بار «نپرسیدن عیب نیست ندانستن عیب است.»
 •  به احتمال زیاد آشنایی نسبی با زبان انگلیسی دارید. با وجود این بهتر است برای دوره آموزش انگلیسی برای مهاجرت از ابتدایی ترین سطح شروع کنید.
 •   تکرار کنید و پشت کار داشته باشید. برنامه ها و اپلیکیشن های مختلف پولی و رایگانی مانند دولینگو هستند که می تواند به تکرار روزانه زبان کمک کند.  یک راه سریع دیگر برای دوره آموزش انگلیسی برای مهاجرت استفاده از پلتفرم ها و اپلیکیشن هایی هستند که به شما امکان صحبت با افرادی را می دهند که زبان مورد نظر شما زبان مادری آنها است .

توانایی هایی که پس از گذراندن دوره آموزش انگلیسی برای مهاجرت کسب خواهید کرد

در دوره آموزش انگلیسی برای مهاجرت علاوه بر آن که به شما مدرک معتبر ارائه می شود بلکه این دوره ها می توانند شما را برای یک هدف خاص مانند آیلتس آماده کنند.

مهاجرت
انگلیسی مهاجرت را آسان تر می کند

 

مهارت های کسب شده از دوره آموزش انگلیسی برای مهاجرت به سه دسته تقسیم بندی می شوند. این سه دسته عبارت اند از: مهارت گوش کردن (Listening)، مهارت  های گفت و گو (Speaking) و مهارت های خواندن و نوشتن (Writing and Reading). با شرکت در دوره های آموزشی می توانید بر ضعف های خود در هر یک از این مهارت ها مانند صحبت کردن و نوشتن روان، درک مطلب و غیره تمرکز کرده و آن مهارت را برای مهاجرت تحصیلی، کاری و توریستی خود تقویت کنید.

همچنین فراموش نکنید که در دوره آموزش انگلیسی برای مهاجرت داشتن ارتباط با مدرس زبان تاثیرگذار است. زیرا داشتن ارتباط با یک مدرس زبان انگلیسی می تواند باعث صرفه جویی در وقت، هزینه و رفع سوالات و ایرادهای شما در زبان انگلیسی شود.

دیدگاهتان را بنویسید