You are currently viewing بهترین آموزشگاه زبان کودکان

بهترین آموزشگاه زبان کودکان

در دوران کودکی مغز آمادگی بیشتری برای درک مفاهیم جدید دارد و لذا این دوران یکی از بهترین دوره‌های زندگی برای یادگیری زبان جدید است. اما یکی از سوالات مهم در خصوص یادگیری زبان برای خردسالان این است که بهترین آموزشگاه زبان کودکان کدام است؟

بدون شک شما هم آموزشگاه‌ها و اساتیدی را سراغ دارید که ادعا دارند، می‌توانند ظرف چند ماه به کودکان و بزرگسالان زبان انگلیسی یاد بدهند. به طوری که شخص تنها پس از چند ماه مثل یک آمریکایی، انگلیسی صحبت کند! اما آیا واقعا این ادعاها صحت دارد؟

در ادامه سعی می‌کنیم به این سوال که بهترین آموزشگاه زبان کودکان باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟ پاسخ دهیم تا بتوانید بهترین گزینه را برای آموزش زبان انگلیسی برای کودکانتان انتخاب کنید.

آموزشگاه کودکان
انگلیسی آینده ی فرزندان شما را روشن تر می سازد

اهمیت یادگیری زبان برای کودکان

زبان انگلیسی یک زبان بین المللی است و طبق برآوردهای صورت گرفته نزدیک به یک پنجم مردم جهان به این زبان تسلط دارند. از طرفی با توجه به پیشرفت‌های تکنولوژی، اهمیت یادگیری زبان انگلیسی هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود. با وجود اینکه هر کدام از ما می‌توانیم در هر زمانی اقدام به یادگیری زبان انگلیسی کنیم، اما یادگیری زبان انگلیسی در دوران کودکی مزایای مهمی دارد که عبارتند از:

  • یادگیری سریع‌تر: طبق تحقیقات انجام شده، مغز و ذهن کودکان تا 3 سالگی از انعطاف بسیار بالایی برخوردار است و می‌تواند بهترین عملکرد را در یادگیری زبان جدید داشته باشد. لذا می‌توان با استفاده از متدهای جدید یادگیری زبان انگلیسی برای آموزش کودکان اقدام کرد.
  • تاثیر مثبت در سلامتی کودک: یکی از مهمترین مزایای یادگیری زبان، افزایش دقت و حافظه کودک، بهبود تمرکز او و امکان انجام چندین کار توسط کودک است که باعث می‌‌شود ذهنی فعال‌تر و روحیه‌ی بهتری داشته باشد.
  • پیشرفت در حوزه درسی: یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند اعتماد به نفس کودک را بالا ببرد و باعث پیشرفت او در حوزه‌ی درسی شود. از طرفی دانستن زبان انگلیسی می‌تواند به شخص کمک کند تا ارتباط بهتری با جهان داشته باشد و بتواند مهارت‌ها و دانسته‌های خود را افزایش دهد.
  • سخنوری بهتر: تحقیقات نشان می‌دهد کودکانی که به دو زبان مسلط هستند می‌توانند سخنوران بهتری باشند. بسیاری از اشخاص بزرگ علاوه بر زبان مادری خود، به یک زبان دیگر نیز مسلط هستند.
  • تسلط بیشتر به زبان مادری: تلاش و تکاپو برای یادگیری کلمات و جملات جدید و ساختار آن‌ها باعث می‌شود مغز کودک در خصوص زبان مادری‌اش نیز به تکاپو بیفتد و اطلاعات جدید و کاملتری در خصوص آن به دست بیاورد. در نتیجه یادگیری زبان دوم به تسلط بیشتر به زبان مادری نیز کمک می‌کند.

ویژگی‌های آموزشگاه زبان کودکان

در خصوص ویژگی‌های بهترین آموزشگاه زبان کودکان باید بگوییم که 2 ویژگی کلیدی برای یک آموزشگاه خوب وجود دارد:

  • تجربه و مهارت مدرس

اولین و شاید مهمترین ویژگی یک آموزشگاه خوب، تجربه و مهارت مدرسین آن آموزشگاه است. هرچقدر یک مدرس از تجربه و مهارت بالاتری برخوردار باشد، می‌تواند به کودک شما کمک کند که زبان انگلیسی را بهتر و ساده‌تر یاد بگیرد. در صورتی که مدرس از توانایی بالایی برخوردار نباشد، نه تنها باعث عدم پیشرفت کودک شما در یادگیری زبان انگلیسی می‌شود. بلکه متدهای غلط او ممکن است باعث شود کودک از زبان انگلیسی متنفر شده و دیگر آن را ادامه ندهد.

  • محیط شاد، صمیمی و آرام آموزشگاه

دومین ویژگی یک آموزشگاه زبان انگلیسی درجه یک، محیط شاد، صمیمی و آرام آن است. عموما کودکان زمانی می‌توانند در یک محیط عملکرد خوبی داشته باشند که آن محیط آرامش و شادی را به آن‌ها هدیه بدهد. لذا حتی اگر یک آموزشگاه از اساتید با تجربه و ماهر هم استفاده کند اما نتواند محیطی شاد و همراه با آرامش را برای کودکان فراهم نماید، تقریبا بعید است بتواند دانش آموزان زیادی را جذب کند. زیرا این اصل دقیقا به اندازه‌ی مهارت و تجربه مدرس مهم است.

اصولا اگر محیط آموزشگاه برای کودک جذاب نباشد، کودک علاقه‌ای به حضور در آن مکان نخواهد داشت. حتی اگر او را به زور به کلاس زبان بفرستید، ذهن و تمرکز او در کلاس نخواهد بود و لذا نتیجه خوبی هم حاصل نخواهد شد.

مزایای آموزشگاه زبان برای کودکان

در این بخش قرار است به مزایای یادگیری زبان در آموزشگاه زبان برای کودکان صحبت کنیم. اولین مزیت یادگیری زبان از طریق آموزشگاه‌های معتبر زبان انگلیسی، آموزش اصولی و دقیق است. این عامل باعث می‌شود کودک شما بتواند زبان انگلیسی را به صورت درست و منطقی آموزش ببیند و پیشرفت خوبی داشته باشد. البته لازم به ذکر است که آموزش اصولی زبان انگلیسی از طریق بهترین آموزشگاه زبان کودکان به صورت پله پله صورت می‌پذیرد. یادگیری زبان فرایندی زمان‌بر است.

دومین مزیت یادگیری زبان برای خردسالان از طریق معتبرترین مراکز و آموزشگاه‌های زبان انگلیسی، رفت و آمد و دوستی با اساتید و کودکانی است که برای یادگیری زبان انگلیسی به آموزشگاه مراجعه کرده‌اند. در نتیجه یادگیری زبان انگلیسی در اجتماعی‌تر شدن کودک نقش مهمی را بازی می‌کند. از طرفی رقابت با دیگر کودکان باعث می‌شود کودک علاقه‌ی بیشتری به یادگیری زبان انگلیسی نشان دهد و در نتیجه همین موضوع نیز یکی دیگر از رازهای مهم پیشرفت کودکان در حوزه یادگیری زبان انگلیسی است.

از طرفی تلاش و تکاپو برای یادگیری باعث فعالیت بیشتر مغز کودک شده و در نتیجه موجب بالا رفتن خلاقیت و هوش او خواهد شد. این موضوع نیز یکی دیگر از مهمترین مزایای آموزش زبان در خردسالی از طریق معتبرترین مراکز آموزشی است.

کودکان
مزایای آموزشگاه زبان برای کودکان

برای پیدا کردن بهترین آموزشگاه زبان کودکان چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

بعد از اینکه والدین تصمیم گرفتند کودکان خود را برای یادگیری زبان دوم به آموزشگاه‌های زبان بفرستند، یکی از سوالات مهمی که ذهن والدین را درگیر می‌کند، این سوال است که برای پیدا کردن بهترین آموزشگاه زبان کودکان چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که به صورت کلی چهار پارامتر برای پیدا کردن بهترین آموزشگاه زبان کودکان وجود دارد که باید آن را در نظر گرفت تا بتوان بهترین آموزشگاه را انتخاب نمود. اولین پارامتر مهم، رزومه و سابقه اساتید این آموزشگاه در مراکز مختلف است. بدون شک برای یک کودک، معلمش حکم یکی از اسطوره‌های زندگی‌اش را ایفا می‌کند. لذا اگر این استاد بتواند مطالب را به صورت درست به کودک انتقال بدهد، کودک تا آخر عمر به زبان انگلیسی علاقه مند بوده و قطعا در آن پیشرفت خوبی خواهد داشت.

دومین نکته مهم در خصوص انتخاب بهترین آموزشگاه زبان کودکان، امنیت کودک در فضای آموزشگاه، محیط شاد آن و روش آموزشی درست و منظم آن آموزشگاه است. به صورت کلی یک آموزشگاه زبان باکیفیت باید بر اساس متدهای جدید و نتیجه بخش آموزش زبان انگلیسی پیش برود تا دانشجویان بتوانند به حداکثر نتیجه مورد نیاز خود دست پیدا کنند.

سومین پارامتر مهم در انتخاب آموزشگاه‌های زبان انگلیسی، نظرات کودکان و والدین آن‌ها در فضای مجازی و حقیقی در خصوص اساتید و آموزشگاه‌ها است. کودکانی که از دوره‌های یک آموزشگاه استفاده کرده‌اند، می‌توانند نظرات مفیدی در اختیار شما قرار دهند تا بتوانید بهترین آموزشگاه زبان کودکان را انتخاب کنید.

پارامتر آخر در انتخاب بهترین آموزشگاه زبان کودکان، هزینه‌های کلاس‌های زبان انگلیسی است. تجربه و مهارت استاد، زمان کلاس، متد تدریس و پارامترهایی از این دست بر روی هزینه‌های کلاس زبان انگلیسی تاثیر گذار هستند.

آنلاین سخن

امروزه آموزشگاه‌های بیشماری در سراسر کشور در حوزه تدریس زبان‌های خارجی از جمله زبان انگلیسی فعالیت می‌کنند. آنلاین سخن، بهترین آموزشگاه زبان کودکان است که تجربه‌ای ده ساله در حوزه تدریس زبان انگلیسی دارد و با پنج شعبه فعال در شهر تهران یکی از شناخته شده‌ترین آموزشگاه‌های زبان انگلیسی در کشور به حساب می‌آید.

علاوه بر این، آموزشگاه زبان آنلاین سخن این روزها در زمینه تدریس آنلاین زبان برای کودکان و آموزش آنلاین زبان انگلیسی   برای بزرگسالان نیز فعالیت گسترده‌ای انجام می‌دهد و یکی از بهترین دوره‌های این آموزشگاه، دوره آموزش زبان برای کودکان است. دوره تدریس آنلاین زبان برای کودکان با استفاده از جدیدترین متدهای یادگیری برای کودکان طراحی شده است. این دوره برای آموزش زبان به کودکان بالای 3 سال مناسب هست.

دوره‌های آنلاین آموزش زبان هیچگونه محدودیت مکانی ندارند. در هر نقطه‌ای از کشور به دوره‌ها و مطالب باکیفیت دسترسی داشته باشید و در هر ساعت از شبانه روز برای یادگیری زبان انگلیسی وقت بگذارید. از طرفی این دوره دارای مشاوره و رفع اشکال به صورت آنلاین هست. لذا از این نظر تفاوتی با دوره‌های حضوری زبان انگلیسی نخواهد داشت. همچنین فایل‌های دوره را می‌توان هر چند بار که نیاز دارید مرور کنید. در کنار تمامی این موارد، قیمت دوره آنلاین زبان بسیار پایین‌تر از دوره‌های حضوری است.

از طریق شماره تلفن‌های موجود در سایت می‌توانید با مشاورین ما ارتباط گرفته و اطلاعات دقیق‌تری در خصوص شیوه تدریس آنلاین زبان برای کودکان به دست بیاورید.

سوالات متداول

بهترین سن کودکان برای یادگیری زبان انگلیسی چه سنی است؟

بر اساس مطالعاتی که روی چند سال اول زندگی انجام شده است، هر چیزی که در این سنین یاد گرفته‌ایم ، بعدها در زندگی رشد می‌کنند. تحقیقات نشان داده است که 50 درصد از توانایی ما برای یادگیری تا سن 4 سالگی و 30 درصد دیگر در 8 سالگی افزایش می‌یابد. به همین دلیل است که توصیه کرده‌اند که کودکان در سن سه سالگی تشویق شوند که زبان دوم را یاد بگیرند.

آیا کلاس زبان برای کودکان مفید است؟

تحقیقات مختلفی نشان داده است که از همان سنین کودکی پایه‌های خلاقیت، قدرت تفکر، انعطاف پذیری، هوش اجتماعی بالاتر و قدرت تصمیم گیری در افراد شکل می‌گیرد. این ویژگی‌های فردی در افراد مختلف می‌تواند با بازدهی بیشتری شکل بگیرد، به شرط آنکه در سنین کودکی به یادگیری زبان انگلیسی پرداخته باشند. بنابراین یادگیری زبان انگلیسی در سنین کودکی، حداقل از دو جنبه بسیار مهم مثبت ارزیابی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید