سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) به‌منظور ارائه مدرک زبانی معتبر برای تحصیل، کار و مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان، طراحی شده است. آزمون آیلتس برای ورود به کشورهای انگلیسی زبانی نظیر ایالات متحده آمریکا، استرالیا، نیوزلند، بریتانیا و کانادا کاربرد دارد. مهارت و توانایی شما در چهار بخش شنیداری، خوانداری، نوشتاری و مکالمه به زبان انگلیسی در طول آزمون ارزیابی خواهد شد و نمره آزمون آیلتس از 1 تا 9 بر اساس مهارت آزمون‌دهنده درجه بندی خواهد شد.

آزمون آیلتس برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به‌دنبال کار، زندگی یا تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان هستید، باید بتوانید سطح بالایی از مهارت‌های مختلف زبان انگلیسی نظیر مکالمه، گوش کردن و خواندن را داشته باشید. زبان انگلیسی با لهجه‌های مختلف آن، دومین زبان پر گویش جهان است و 379 میلیون نفر در جهان، به این زبان صحبت می‌کنند.

اینکه بتوانید در کشور مهاجر پذیر توانایی برقراری ارتباط به زبان رسمی آن‌ها را داشته باشید، امری بسیار ضروری است. علاوه بر این برای برقراری ارتباط اجتماعی و حضور فعال در محیط کار شما نیاز به مهارت‌های زبانی بالایی دارید. این آزمون در سطح جهانی توسط بیش از 11000 کارفرما، دانشگاه، مدرسه و سازمان مهاجرت از جمله 3400 موسسه در ایالات متحده شناخته شده است.

چرا آیلتس را انتخاب کنیم؟

در صورتی که برای کار، تحصیل و مهاجرت نیازمند ارائه مدرک زبان انگلیسی هستید، با توجه به دلایل زیر بهتر است که آزمون آیلتس را انتخاب کنید:

 1. این آزمون برای زمینه‌های مطالعاتی و شغل‌های تخصصی کارآمد است؛ هزاران دانشگاه و کالج معتبر جهان نتایج آیلتس را به عنوان مدرکی دال بر مهارت زبان انگلیسی می‌پذیرند. نهادهای ثبت نام دانشگاهی و مشاغل در بسیاری از زمینه‌ها از جمله حسابداری، مهندسی، حقوق، پزشکی، پرستاری، داروسازی و سازمان‌های آموزشی در بسیاری از کشورها نمرات آیلتس را می‌پذیرند. این بدان معناست که برای اجازه تحصیل و یا کار در یک کشور انگلیسی زبان باید آزمون آیلتس را بگذرانید.
 2. این آزمون برای مهاجرت بسیار مناسب است؛ اکثر دولت‌ها نمرات آیلتس را به عنوان مدرک مهارت‌های زبانی شما نسبت به سایر آزمون‌های زبان انگلیسی ترجیح می‌دهند و در اکثر کشورها شرط لازم برای اقامت دائم محسوب می‌شود. آزمون IELTS General Training تنها آزمون غیر آکادمیک موجود برای مهاجرت به استرالیا، نیوزلند، کانادا، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا است.
 3. آیلتس آزمونی است که شرایط آن بسیار منصفانه است؛ آیلتس شما را بر اساس توانایی‌های ارتباطی-عملی شما ارزیابی می‌کند و ارزیابی دقیقی از چهار مهارت مورد آزمایش ارائه می‌دهد. این برنامه به جای تمرکز بر دانش تخصصی آزمون دهنده، بر روی توانایی‌های زبان تمرکز دارد و آزمون‌ها را بر اساس دو نسخه آکادمیک و جنرال ارائه می‌دهد. به علاوه، آزمون Speaking به صورت تک به تک با یک ممتحن معتبر برگزار می‌شود.
 4. محتوای آزمون آیلتس توسط یک تیم بین المللی از کارشناسان تهیه شده است و تحت تحقیقات گسترده‌ای قرار می‌گیرد. تا اطمینان حاصل شود که آزمون برای هر داوطلبی صرف نظر از ملیت، پیشینه، جنسیت، سبک زندگی یا مکان، منصفانه و بی طرفانه برگزار شود.

دوره‌های آمادگی آیلتس

آمادگی برای آزمون آیلتس رابطه‌ی مستقیمی با سطح زبان شما و تمریناتی که برای بهبود آن انجام می‌دهید دارد. دوره‌های آموزشی آیلتس معمولا به دو صورت خصوصی و جمعی برگزار می‌شود که یا به صورت حضوری است و یا آنلاین.

تدریس خصوصی آیلتس، یکی از بهترین شیوه‌های یادگیری این زبان است. در ادامه به بررسی تمام نکات و اطلاعات مورد نیاز در رابطه با تدریس خصوصی آیلتس خواهیم پرداخت.

ویژگی‌های تدریس خصوصی آیلتس

تدریس خصوصی آیلتس ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که در کلاس‌های جمعی یافت نمی‌شود. در ادامه به بررسی ویژگی‌های کلاس خصوصی آیلتس خواهیم پرداخت:

 • در تدریس خصوصی آیلتس کل زمان کلاس درس متعلق به شماست.
 • این کلاس‌ها بر اساس نیازهای شخص شما طراحی می‌شود و برنامه‌ریزی درسی بر اساس نقاط ضعف و قوت شما صورت می‌گیرد.
 • شما در هر سطح زبان انگلیسی که باشید می‌توانید به صورت خصوصی آن را ارتقاع دهید و از رقابت‌های مضر خلاص شوید.

مزایای تدریس خصوصی آیلتس

 1. برنامه‌ی درسی شخصی و منحصر به فرد

 گاهی شرکت در کلاس‌های جمعی آیلتس ممکن است که بازدهی کافی را نداشته باشد. شرکت در کلاس خصوصی آیلتس این امکان را برای شما فراهم می‌کند که ابتدا با نقاط قوت و ضعف خود آشنا شوید و سپس معلم، شما را به سمت افزایش مهارت در قسمت‌هایی که نیاز به تمرین بیشتر دارد راهنمایی خواهد کرد.

 1. سرعت یادگیری بالاتر در تدریس خصوصی آیلتس

طبیعی است که در کلاس‌ خصوصی آیلتس سرعت یادگیری شما بسیار بالاتر باشد، زیرا تمام تمرکز معلم، بر روی شماست. تمامی تمرینات و درس‌ها مخصوص شماست و معلم نیز تمرکز بیشتری بر روی شما خواهد داشت. در نتیجه نقاط ضعف زبان شما را سریع‌تر و حرفه‌ای تر شناسایی خواهد کرد. از این رو اگر در تنگنای زمانی قرار دارید، تدریس خصوصی آیلتس بهترین انتخاب شما خواهد بود.

 1. پرت نشدن حواس و عدم کاهش تمرکز در تدریس خصوصی آیلتس

عده‌ای از افراد ممکن است که در کلاس‌های جمعی و گروهی توجه و تمرکز لازم را نداشته باشند و دچار پرش فکری شوند. در تدریس خصوصی آیلتس حواس پرتی غیر ممکن است؛ زیرا درکل جلسه درسی شما ارتباط مستقیمی با استاد درس خواهید داشت و تمام زمان مختص به یادگیری شما خواهد بود.

 1. افزایش مهارت‌های مکالماتی در تدریس خصوصی آیلتس

 از آن جایی که شما تنها فرد حاضر در کلاس تدریس خصوصی آیلتس هستید، تمام مکالمات شما و معلم‌تان دو به دو و منحصرا با شما خواهد بود. این در صورتی است که در کلاس‌های گروهی این امکان وجود ندارد و حتی ممکن است که در برخی از جلسات، شما فرصت صحبت کردن پیدا نکنید.

 1. رفع اشکال به صورت فوری و کاربردی در کلاس خصوصی آیلتس

 در کلاس خصوصی آیلتس بر خلاف کلاس‌های حضوری، ایرادات زبانی شما به سرعت آشکار خواهد شد و به سرعت نیز توسط استاد شما برطرف خواهد گردید. گاهی ممکن است در کلاس‌های گروهی ایرادات شما به خوبی مشخص نشود و یا شما برای حل آن‌ها به مشکل بر بخورید.

 1. زمان بندی کلاس‌ها بر اساس سلیقه و محدودیت‌های شما

 در صورتی که نیاز به یادگیری مهارت‌های آیلتس در زمان‌های خاص دارید، تدریس خصوصی آیلتس بهترین گزینه شما خواهد بود. معمولا افراد شاغل و دانشجو برنامه‌ی هفتگی منعطفی ندارند و تنها در برخی از روزها می‌توانند در کلاس‌ها شرکت کنند. زمان برگزاری کلاس‌های خصوصی را خود شما تعیین خواهید کرد.

نکات مهم تدریس خصوصی آیلتس

مهم ترین نکته در تدریس خصوصی آیلتس، معلم شما و نوع ارتباطی است که با او برقرار می‌کنید. در ادامه به بررسی نکات مورد نیاز شما جهت انتخاب معلم زبان در تدریس خصوصی آیلتس خواهیم پرداخت:

 1. تعادل بین تدریس معلم و یادگیری دانش آموز

 در دوره تدریس خصوصی آیلتس، زبان آموز باید فرصت کافی برای تمرین کردن و نشان دادن آن چه که یاد گرفته است را داشته باشد. کلاس‌ خصوصی آیلتس در صورتی کارآمدتر از کلاس‌های گروهی خواهد بود که سرعت یادگیری و میزان حل تمرینات در مهارت‌های مختلف آزمون آیلتس بسیار بالاتر باشد. از این رو برقراری تعادل بین حجم اطلاعاتی که معلم در اختیار زبان آموز قرار می‌دهد و سرعت انتقال این اطلاعات به وی باید در تعادل باشد.

 1. شناسایی نقاط قوت و ضعف زبان آموز

در تدریس خصوصی آیلتس، معلم خوب به شما کمک می‌کند تا نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید. پس از شناسایی سطح دانش شما، معلم  شما را تشویق می‌کند و به چالش می‌کشد تا نقاط ضعف خود را برطرف کنید. می‌توان گفت که اکثر زبان آموزان در یک یا دو بخش از مباحث آیلتس عملکرد ضعیف‌تری دارند. پیدا کردن نقاط ضعف زبان آموز و تمرکز به منظور رفع آن، یکی از مهم‌ترین نکاتی است که در انتخاب استاد زبان باید به آن توجه کرد.

 1. توانایی معلم زبان آیلتس در ایجاد حس آرامش در زبان آموز

در تدریس خصوصی آیلتس شما باید بتوانید با معلم خود ارتباط برقرار کنید، زیرا گاهی ممکن است که استرس ناشی از آزمون آیلتس بر میزان یادگیری شما تاثیر منفی بگذارد. یک معلم زبان خوب، باید بتواند شما را همراهی کند و در چنین شرایطی توانایی ایجاد احساس آرامش در شما را داشته باشد.

 1. تسلط و مهارت معلم زبان خصوصی آیلتس

شما باید از سطح توانایی معلمی که برای تدریس خصوصی آیلتس انتخاب می‌کنید، اطمینان خاطر داشته باشید. تدریس آزمون آیلتس علاوه بر سطح دانش به تکنیک‌های مخصوص پاسخگویی به سوالات نیز بستگی دارد. شما باید معلمی را برای تدریس خصوصی آیلتس انتخاب کنید که با استراتژی‌ها و سبک سوالات آشنایی کافی داشته باشد.

 1. بررسی روند یادگیری قبل و بعد از همراه شدن با معلم آیلتس خود

 پس از چند جلسه شما باید سطح زبان خود را قبل و بعد از انتخاب معلم خصوصی آیلتس خود، بررسی نمایید. در نهایت مهم‌ترین مسئله پیشرفت سطح زبان انگلیسی شما است، بنابراین با خودتان روراست باشید و حتما پیگیر روند یادگیری خود باشید تا بهترین نتیجه‌ها حاصل شود.

هدف شرکت در کلاس خصوصی آیلتس

هدف شرکت در کلاس تدریس خصوصی آیلتس شامل موارد زیر است:

 • افزایش سرعت یادگیری
 • شناخت نقاط قوت و ضعف در کمترین زمان
 • رفع نقاط ضعف با بالاترین کارایی
 • جلوگیری از اتلاف وقت در حین آموزش

موسسه آنلاین سخن

با توجه به تمام مطالبی که گفته شد، در نهایت تصمیم‌گیرنده اصلی خود شما هستید. شما باید بر اساس روحیات، شرایط و میزان هزینه‌ای که برای کلاس آیلتس در نظر گرفته‌اید، تصمیم‌گیری لازم را انجام دهید تا این آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارید.

اگر به دنبال موسسه‌ای با کادر حرفه‌ای و مجرب می‌گردید، موسسه آنلاین سخن را فراموش نکنید. اولویت کادر حرفه‌ای موسسه آنلاین سخن رفع نیازهای شما و ارائه بهترین خدمات آموزشی می‌باشد، پس با اطمینان خاطر همراه ما باشید.