You are currently viewing تدریس خصوصی زبان سوئدی

تدریس خصوصی زبان سوئدی

در این مقاله قصد داریم به بررسی دوره‌های تدریس خصوصی زبان سوئدی که توسط مؤسسه آنلاین سخن در تهران برگزار می‌شود، بپردازیم. اگر شما هم قصد فراگیری زبان سوئدی به روشی مطمئن و تضمینی دارید، ادامه این مقاله برای شماست.

کشور سوئد

این روزها که صحبت از مهاجرت در بین اقشار مختلف جامعه موج می‌زند، قاره اروپا یکی از مقاصد اصلی مهاجران است. در بین کشورها قوانین پذیرش مهاجرین بسیار متفاوت است و برخی کشورها سخت‌گیری‌های زیادی را برای پذیرش مهاجرین دارد. بدین ترتیب افراد به دنبال کشوری هستند که مهاجرپذیرتر باشد و شرایط زندگی مناسبی داشته باشد. کشور سوئد یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی در شمال قاره اروپا است که به دلیل قوانین ساده‌تر برای مهاجران، عنوان دومین کشور مهاجرپذیر در دنیا را از آن خودکرده است. شرایط زندگی در کشور سوئد با جمعیتی در حدود ۱۰ میلیون نفر از سطح کیفیت بالایی برخوردار بوده و شرایط کاری آن نیز مناسب است.

علاوه بر مقاصد مهاجرتی و کاری، برخی افراد برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور سوئد وارد این کشور خواهند شد. همه اینها را گفتیم که به بحث یادگیری زبان سوئدی برسیم. درصد نسبتاً بالایی از مردم کشور سوئد به زبان انگلیسی مسلط هستند و متوجه صحبت‌های شما به این زبان خواهند شد، اما نکته‌ای که وجود دارد این است که تعدادی افراد هم که در عین آشنایی به زبان انگلیسی، تمایلی به صحبت به زبانی به جز سوئدی در کشور خود شما نخواهند داشت، نیز کم نیستند. به همین دلیل اگر قصد اقامت طولانی‌مدت در کشور سوئد دارید، توصیه می‌شود که حتماً زبان سوئدی را فرا بگیرید.

در صورتی که فرصت شما برای فراگیری زبان سوئدی کم باشد و یا به هر دلیلی تمایل دارید که سریع‌تر و بهتر زبان سوئدی را یاد بگیرید، بهره‌گیری از دوره‌های تدریس خصوصی زبان سوئدی به شما توصیه می‌شود.

البته فراموش نکنید که زبان انگلیسی پایه ای برای یادگیری زبان های مختلف است. لذا حتما مقاله تدریس خصوصی زبان انگلیسی را هم بررسی کنید.

دلایل یادگیری زبان سوئدی| اهداف مختلف افراد برای یادگیری زبان سوئدی

اگر قبل از شروع یادگیری زبان سوئدی و استفاده از کلاس‌های تدریس خصوصی زبان سوئدی، دلایل قانع‌کننده‌ای نیاز دارید، در ادامه فهرستی از دلایل یادگیری زبان سوئدی آورده‌ایم.

فراگیری زبان سوئدی بسیار آسان است

به طور کلی اگر نظر ما را بپرسید، می گوییم که چیزی به عنوان زبان آسان یا سخت برای یادگیری وجود ندارد. اما اگر شما آشنایی مناسبی با زبان انگلیسی داشته باشید، فراگیری زبان سوئدی از طریق کلاس های تدریس خصوصی زبان سوئدی برای شما قطعا آسان خواهد بود. علت آن هم در این است که این دو زبان، ریشه ای نزدیک به هم دارند.

بر اساس گزارش موسسه خدمات خارجی آمریکا، تسلط به زبان سوئدی فقط به ۶۰۰ ساعت زمان نیاز دارد. البته شما می توانید به کمک دوره های تخصصی تدریس خصوصی زبان سوئدی موسسه آنلاین سخن، در زمان بسیار کمتری به این هدف برسید.

زبان سوئدی پایه زبان تمام کشور های اسکاندیناوی است

پرکاربردترین زبان در کشورهای حوزه اسکاندیناوی، زبان سوئدی است. علاوه بر کشور سوئد، در کشور فنلاند نیز از زبان سوئدی به عنوان زبان دوم استفاده می شود. از لحاظ ریشه ای زبانهای سوئدی، نروژی و دانمارکی نکات فراوانی دارند. اگر بخواهیم مثالی از این ارتباط را در منطقه خودمان معرفی کنیم، می توانیم به زبان ترکی و ترکمنی اشاره نماییم. تفاوت اصلی در گویش هاست و از لحاظ ریشه ای تفاوتی باهم ندارند.

کاریابی در سوئد

سوئد یکی از مقاصد ایده آل برای مهاجرت های کاری در کشورهای اروپایی است. جمعیت کم این کشور باعث شده تا مشکلاتی از قبیل بیکاری، گریبانگیر مردم این کشور نباشد، به گونه ای که حتی امکان مهاجرت کاری برای اتباع سایر کشورها نیز وجود دارد. البته شرط اساسی برای پذیرش در این شغل ها، در کنار داشتن مهارت کافی، آشنایی کامل با زبان سوئدی است. شما بایستی در این مشاغل با شهروندان سوئدی ارتباط برقرار کنید. لازمه برقراری ارتباط مناسب با شهروندان سوئدی نیز، تسلط شما به زبان سوئدی است.

کاریابی در سوئد
کاریابی در سوئد


آشنایی با سوئدی ها

دوستی با سوئدی ها گاهی اوقات می تواند دشوار باشد و همیشه زمان زیادی می برد. اگر به زبان سوئدی صحبت کنید بسیار ساده تر و سریعتر خواهد بود، زیرا آنها مجبور نخواهند شد در هنگام معاشرت با شما انگلیسی صحبت کنند.

مقابله با شوک فرهنگی در اقامت های طولانی مدت

با یادگیری زبان سوئدی در درازمدت، شما احساس آشنایی بسیار بیشتری با محیط خود خواهید داشت و هنگامی که شوک فرهنگی رخ می دهد، دانستن کمی از زبان سوئدی قطعا به شما کمک خواهد کرد. شما دیگر در شهر خود غریبه نخواهید بود. اگر به زبان محلی صحبت کنید، فعالیت های بیشتری برای انتخاب وجود دارد که دلیل خوبی برای یادگیری سوئدی به کمک دوره تدریس خصوصی زبان سوئدی است.

روش های یادگیری زبان سوئدی

نحوه یادگیری زبان سوئدی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. شما بایستی روشی را انتخاب کنید که در عین بهره وری بسیار بالا، با روحیات شما نیز سازگار باشد. در ادامه به بررسی روش ها و نکته هایی که باعث میشود آموزش زبان سوئدی برای شما بسیار راحت باشد، می پردازیم:

روش های یادگیری زبان سوئدی
روش های یادگیری زبان سوئدی

شرکت در کلاس های عمومی تدریس زبان سوئدی

هنگامی که قصد فراگیری زبان سوئدی را داشته باشیم، اولین فکری که به سرمان میزند، شرکت در کلاس های عمومی تدریس زبان سوئدی است‌. همه ما در کلاس های دبیرستان زبان‌های عربی و انگلیسی را فرا گرفته ایم. حال منطقی است که فکر کنیم برای فراگیری زبان سوئدی نیز از کلاس های آموزش زبان سوئدی استفاده نماییم.

کمک گیری از دوره های تدریس خصوصی زبان سوئدی

یک محدودیتی که همواره در کلاسهای عمومی آموزش زبان وجود دارد این است که چون در این کلاس ها از همه اقشار حضور دارند، آموزش ها بیشتر حالت عمومی دارند. این سطح از آموزش معمولاً افرادی که در حوزه‌های تخصصی خاصی می خواهند فعالیت کنند، مناسب نیست. به این افراد توصیه می‌شود تا از دوره های تدریس خصوصی زبان سوئدی استفاده کنند‌. با وجود اینکه در ظاهر هزینه کلاس های خصوصی از کلاس های عمومی بیشتر است، اما این را بدانید که برای رسیدن به سطح مورد نظر خود از طریق کلاس های عمومی بایستی ترم های بسیار زیادی را بگذرانید. بنابراین در مجموع هزینه آموزش شما از طریق کلاس های عمومی برای رسیدن به سطح خاصی از تسلط در زبان سوئدی، بیشتر خواهد بود.

استفاده از نرم افزار و برنامه های خودآموز زبان سوئدی

یکی دیگر از روش های آموزش زبان سوئدی، استفاده از نرم افزار های خودآموز این زبان است. به کمک این ابزار ها هزینه روزانه شما بسیار پایین می آید، اما مشکلی که وجود دارد این است که زمان لازم برای یادگیری و فهم مطالب بیشتر میشود.  بنابراین توصیه می شود، اگر زمان صرف شده برای یادگیری زبان شما مهم است، به سراغ این روشها نروید.

از جمله کارهایی که میتوانید برای تقویت زبان سوئدی خود پس از دریافت آموزش های اولیه انجام دهید:

  • گوش دادن به موسیقی و رادیوی سوئدی.
  • تماشای فیلم های سوئدی زبان.
  • صحبت کردن دیالوگ وار به زبان سوئدی.
  • به خاطر سپردن لغات کاربردی سوئدی.
  • درس های سوئدی خود را یادداشت کنید.
  • به وب سایت های سوئدی سر بزنید.

اگر علافمند به تدریس خصوصی زبان آلمانی هستید بر روی لینک کلیک کنید

تدریس خصوصی زبان سوئدی برای تحصیل و مهاجرت

همانطور که در مقدمه نیز اشاره کردیم، کشور سوئد دومین کشور مهاجر پذیر در جهان است. این امر باعث شده تا افراد از گروه های مختلف مانند تاجران، سرمایه داران، افراد دارای حرف های مختلف فنی، کادر درمان و … رغبت بسیار بالایی برای مهاجرت به این کشور داشته باشند. از شرایط مهاجرت به این کشور می‌توان به این موارد اشاره نمود که، تنها با گذشت ۵ سال اقامت در این کشور، می توانید درخواست اقامت دائم این کشور را بدهید.

برای اینکه با درخواست شما برای مهاجرت موافقت گردد، حتماً زبان سوئدی خود را از طریق کلاس های تدریس خصوصی زبان سوئدی قبل از اقدام به درخواست تقویت نمایید.

ارائه بورسیه های تحصیلی و مزایای مالی که کشور سوئد به دانش‌آموزان و دانشجویان کشورش می دهد، افراد زیادی را ترغیب به مهاجرت تحصیلی به کشور سوئد کرده است.

تدریس خصوصی زبان سوئدی برای تحصیل و مهاجرت
تدریس خصوصی زبان سوئدی برای تحصیل و مهاجرت

سوئد جز معدود کشورهایی است که برای محصلان خود مشوق های مالی در نظر گرفته است. کیفیت تدریس نیز بسیار بالا است. با وجود اینکه دانشگاه هایی هم هستند که در آنها آموزش ها به زبان انگلیسی است، اما رقابت برای پذیرش در این دانشگاه بسیار بیشتر است. همچنین تعداد این دانشگاه ها بسیار اندک است.

بنابراین پیشنهاد می‌شود تا به جای رقابت برای پذیرش در دانشگاه های انگلیسی، سوئدی خود را با کلاس های تدریس خصوصی زبان سوئدی تقویت نمایید و برای دانشگاه های سوئدی زبان، درخواست بدهید. طبیعتاً رقابت برای دانشگاه ها کمتر و شانس پذیرش شما نیز بیشتر است.

ویژگی ها و مزایای کلاس تدریس خصوصی زبان سوئدی

اگر درباره شرایط برگزاری کلاس های تدریس خصوصی زبان سوئدی موسسه آنلاین سخن بپرسید، شرایط بدین گونه است که در مرحله اول تعیین سطح زبان سوئدی انجام می گیرد. این مرحله برای اینکه آموزش ها مطابق با سطح نیازهای شما برنامه ریزی شود، صورت می گیرد.

در مرحله بعدی که قبل از شروع فرایند تدریس خصوصی زبان سوئدی برای شما انجام می گیرد، بررسی هدف شما از فراگیری زبان سوئدی است. اگر قصد آموزش و تحصیل در مراکز آموزشی این کشور را داشته باشید، بایستی بالاترین سطح از آموزش زبان سوئدی را بگذرانید. اما اگر قصد اقامت یا سفر به کشور سوئد را دارید، آشنایی عمومی با زبان سوئدی در حدی که بتوانید نیازهای خود را در این کشور با ارتباط گرفتن با افراد سوئدی برطرف کنید، کافی است.

ویژگی ها و مزایای کلاس تدریس خصوصی زبان سوئدی
ویژگی ها و مزایای کلاس تدریس خصوصی زبان سوئدی

در صورتی که قصد مهاجرت کاری داشته باشید، بهتر است در کنار فراگیری دوره های آموزش عمومی، از جلسات تدریس خصوصی زبان سوئدی، در حوزه تخصصی فعالیت خود استفاده نمایید.

در کلاس های تدریس خصوصی زبان سوئدی آنلاین سخن، تمامی مهارت های ارتباطی از جمله گفتاری، شنیداری و آموزش های مربوط به خواندن و نوشتن متون سوئدی به شما آموزش داده می شود.

تدریس خصوصی زبان سوئدی به صورت آنلاین حضوری و گروهی

یک ویژگی بسیار مهم درباره دوره های تدریس خصوصی زبان سوئدی در موسسه آنلاین سخن، برگزاری دوره ها بر اساس شرایط شماست. برخورداری از کادر آموزشی مجرب باعث گردیده تا امکان برگزاری کلاس برای زبان آموزان با شرایط مختلف میسر باشد.

در دوره های تدریس خصوصی زبان سوئدی در موسسه آنلاین سخن محدودیتی در قبال تعداد نفرات شرکت کننده در کلاس وجود ندارد. شما می توانید کلاس ها را به صورت تک نفره یا چند نفره برگزار نمایید‌ و موسسه مشکلی در این بابت ندارد. اما چون بحث آموزش شما با بهترین کیفیت مطرح است، توصیه می شود که از برگزاری کلاس با جمعیت بالا خودداری نمایید. بدین دلیل که کیفیت آموزش پایین خواهد آمد.

اگر علاقمند به یادگیری زبان آلمانی هستید به شما آموزش آنلاین زبان آلمانی را پیشنهاد می کنیم

از نظر محیط آموزش نیز شما می‌توانید کلاس تدریس خصوصی زبان سوئدی خود را به صورت آنلاین در منزل یا محل کار برگزار نمایید. همچنین می توانید کلاس خود را به صورت حضوری دایر نمایید‌. کلاس های حضوری اغلب در محل آموزشگاه برگزار می شوند. اما شما می‌توانید درخواست ارسال مدرس به منزل و محل کار خود بدهید.

از نظر زمان برگزاری کلاس تدریس خصوصی زبان سوئدی نیز این اطمینان را به شما می دهیم که هر زمان که شما وقت خالی داشته باشید ما می توانیم در آن زمان کلاس را برگزار نماییم. اگر کارمند هستید و فقط تا آخر هفته ها فرصت برگزاری کلاس را دارید، موسسه آنلاین سخن با کادر آموزشی مجرب، خدمات آموزش زبان سوئدی را به شما ارائه می نماید.

تدریس خصوصی زبان سوئدی به صورت آنلاین
تدریس خصوصی زبان سوئدی به صورت آنلاین

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی دوره های تدریس خصوصی زبان سوئدی که توسط موسسه بزرگ آموزشی در شهر تهران برگزار می شود، پرداختیم. درباره دلایل افراد برای شرکت در این دوره ها و نحوه برگزاری این کلاس ها صحبت کردیم.

آنلاین سخن دوره های تدریس خصوصی دیگری نیز دارد، از جمله تدریس خصوصی زبان چینی ، تدریس خصوصی زبان عربی ، آلمانی و … که پیشنهاد میکنیم مقالات آن ها را نیز بررسی کنید.

در انتها لازم است بدانید که برآورد هزینه و شهریه کلاسهای تدریس خصوصی زبان سوئدی در موسسه آنلاین سخن، با توجه به عواملی از جمله میزان آشنایی زبان آموز با زبان سوئدی، تعداد افراد شرکت کننده در کلاس و محل و نوع روش برگزاری کلاس صورت می گیرد. در ادامه به بررسی سوالات متداولی که زبان آموزان ما  در طول دوره های مختلف از چاپ رسیده اند، پرداخته ایم. پیشنهاد می کنیم شما نیز این سوال ها را بررسی نمایید. در صورتی که سوال داشته باشید که پاسخ آن در سوالات متداول ما نباشد، می توانید با ارتباط با کارشناسان آنلاین سخن، پاسخ سوال خود را دریابید.

سوالات متداول

بهترین راه برای یادگیری زبان سوئدی چیست؟

سریعترین راه برای یادگیری هر زبان جدید، از جمله سوئدی،کمک گرفتن از یک مربی با تجربه در تدریس خصوصی زبان سوئدی است. توصیه می‌شود درس‌های خصوصی خود را همراه با کلاس‌های گروه مکالمه که به صورت هفتگی ارائه می‌شوند، پیش ببرید. این امر روشی عالی برای شروع سریع و کارآمد صحبت کردن سوئدی است.

من می خواهم در مورد زندگی و فرهنگ سوئدی اطلاعات بیشتری کسب کنم. چه راهی را پیشنهاد می دهید؟

بسیاری از زبان آموزان برای مهاجرت به سوئد آماده می شوند. در جلسات تدریس خصوصی زبان سوئدی همیشه موضوعاتی در مورد زندگی در سوئد، فرهنگ و نشانه های اجتماعی آن گنجانده می شود. ما می‌توانیم هر جنبه‌ای از سوئد و مردم آن را که به موقعیت خاص شما مرتبط است، پوشش دهیم.

من سعی کردم زبان سوئدی را با برنامه های آنلاین یاد بگیرم و علاقه خود را از دست دادم. شما چه تفاوتی دارید؟

تلاش برای یادگیری یک زبان جدید از طریق یک برنامه گاهی اوقات می تواند خسته کننده باشد و برای بسیاری از افراد یادگیری نحوه ساخت و تلفظ جملات و دیالوگ های صحیح دشوار است. در جلسات تدریس خصوصی زبان سوئدی آنلاین سخن، شما همیشه با یک مربی با سابقه، چه در کلاس های فردی یا در یک کلاس گروهی کوچک سروکار دارید. دروس بر اساس علایق و سبک یادگیری شما سفارشی شده است تا یادگیری سوئدی را سرگرم کننده و جذاب کند.

دیدگاهتان را بنویسید