You are currently viewing تدریس خصوصی زبان عربی

تدریس خصوصی زبان عربی

 

تدریس خصوصی زبان عربی در آموزشگاه آنلاین سخن

دوره تدریس خصوصی زبان عربی یکی دیگر از دوره های متعدد آنلاین سخن در کنار تدریس خصوصی زبان انگلیسی ، آلمانی و … می باشد که در این مقاله شما را با ویژگی های این دوره آشنا خواهیم کرد.

اگر از شما سؤال شود زبانی را معرفی کنید که در نیمی از کشورهای همسایه ایران به کار گرفته می‌شود، آیا میدانید نام آن زبان چیست؟ آن زبان مربوطه، زبان عربی است. زبان عربی در ۲۵ کشور دنیا به عنوان زبان رسمی شناخته می شود. همچنین گویشور های این زبان حدود نیم میلیارد نفر در سرتاسر جهان هستند. این امر باعث شده تا زبان عربی به عنوان یکی از زبان های اصلی جهان توسط سازمان ملل شناخته شود‌. به طور کلی افراد ساکن ایران، به دلیل گذراندن دوره های تحصیلی در کشور، با زبان عربی کمابیش آشنا هستند، اما متاسفانه این آشنایی به همین جا ختم می‌شود و جمع کثیری از افراد توانایی استفاده از دانش عربی خود برای مکالمه با یک فرد عرب زبان را ندارند.

اگر بنا به دلایلی که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت، نیاز به تسلط کامل به زبان عربی داشته باشید ما در آموزشگاه آنلاین سخن گزینه ای ایده آل پیش روی شما داریم‌. دوره های تخصصی تدریس خصوصی زبان عربی راهکاری ایده آل برای شما جهت فراگیری سریع و مطمئن زبان عربی خواهد بود. در این مقاله قصد داریم شما را با این دوره ها آشنا نماییم. اگر قصد یادگیری مکالمه زبان عربی را دارید پیشنهاد میکنیم ادامه محتوارا از دست ندهید.

اهمیت یادگیری زبان عربی

سخت بودن یادگیری زبان عربی برای افراد خارجی به دلیل نداشتن هیچ شباهتی با زبان مادریشان غیر قابل انکار است. این امر برای فارسی زبانان به دلیل شباهت با زبان فارسی، مشکلی محسوب نمی شود. شاید ندانید که یادگیری این زبان چقدر اهمیت دارد. چندین مزیت یادگیری زبان عربی در ادامه ذکر شده است تا اهمیت آن را برای شما روشن کند. با مطالعه در مورد آنها، انگیزه شروع یادگیری آن را بدون تعلل خواهید یافت.

اهمیت یادگیری زبان عربی
اهمیت یادگیری زبان عربی

ارتباط شما با مردم عرب زبان راحتتر می شود

وقتی زبان فردی را می دانید، او احساس می کند با شما ارتباط خوبی دارد. به همین ترتیب، وقتی با مردم عربی به زبان آنها صحبت می کنید، احساس خوبی در آنها ایجاد می شود و خیلی زود با شما انس می گیرند. شما به راحتی می توانید نظر آنها را درک کنید و نظر خود را نیز بیان کنید. در کشوری مانند مصر مردم مهربان هستند و عاشق صحبت با خارجی ها هستند. این که شما از قبل زبان آنها را بدانید و با آنها به عربی صحبت کنید، آنها را بسیار خوشحال تر می کند.

 

فرصت های شغلی بسیاری برای شما فراهم می شود

شما هرگز تصور نمی کردید که پیوستن به دوره تدریس خصوصی زبان عربی چه میزان از فرصت های شغلی را در منطقه عربی برای شما ایجاد میکند.

جهان عرب بخش عمده ای از اقتصاد جهانی است. تقریباً 22 کشور در جهان عرب هستند، بنابراین احتمالاً می توانید حدس بزنید که اقتصاد کل این منطقه چقدر بزرگ و پهناور است. از آنجایی که پادشاهی های عربی (به طور کلی) برای پیشبرد اقتصاد خود به شدت به خارجی ها متکی هستند، تجارت و فرصت های شغلی بی شماری وجود دارد.

مهارت های زبان عربی نیز در بسیاری از زمینه های دیگر مانند سفر و گردشگری، مراقبت های بهداشتی، امنیت ملی، روزنامه نگاری، آموزش و بسیاری موارد دیگر مورد تقاضا است. این رشته ها همیشه به دنبال کارمندان دوزبانه هستند که عربی صحبت می کنند.

تدریس خصوصی زبان عربی
تدریس خصوصی زبان عربی

شما می توانید دین اسلام را به روشی بهتر درک کنید

داشتن مهارت در زبان عربی، بسیاری از اسرار قرآن کریم را آشکار می کند. شما یاد خواهید گرفت که قرآن را بخوانید و آموزه های آن را درک کنید. هدف این زندگی، عبادت خدا و اطاعت از اوست. وقتی زبان عربی را یاد می گیریم، این یادگیری ما را قادر می سازد تا قرآن را عمیق تر بفهمیم. فایده یادگیری زبان عربی این است که باعث ایجاد اخلاص در عبادت خداوند متعال می شود.

درک زبان عربی وفاداری و احترام ما به خدا را بسیار معنادارتر می کند زیرا تأثیر مثبت اسلامی بر گویندگان آن دارد. یادگیری زبان عربی راهی برای شناخت بیشتر فرهنگ اسلامی است.

 

یادگیری زبان های دیگر را آسان می کند

هنگامی که زبان عربی را یاد گرفتید، می توانید چندین زبان دیگر را که در آن منطقه صحبت می شود مانند ترکی، اردو و عبری را شروع کنید. زیرا همه اینها تا حدودی دارای مفاهیم گرامری مرتبط هستند.

 

شما را با فرهنگ و متمدن سازد

مزیت یادگیری زبان عربی این است که شما را به یک سوم جمعیت جهان متصل می کند. صحبت کردن به عربی به شما امکان می دهد با چندین نفر ارتباط برقرار کنید و تفاوت های ظریف تمدن عرب را درک کنید. این بدان معنی است که شما ممکن است شانس بیشتری برای ایجاد دوستی داشته باشید. شما همچنین غنا و تنوع فرهنگ عرب را از طریق موسیقی، فیلم و ادبیات آن بهتر درک خواهید کرد.

همچنین اگر به تاریخ تمدن ها و مطالعه درباره آنها علاقمند باشید، بایستی بدانید که اکثر تمدن های جهان در منطقه خاورمیانه تشکیل شده اند. آشنایی با زبان عربی شما را به دنیایی عظیم از فرهنگ و تمدن باستان آشنا می سازد.

تدریس خصوصی زبان عربی در آموزشگاه آنلاین سخن
تدریس خصوصی زبان عربی در آموزشگاه آنلاین سخن

چه کسانی بیشتر به تدریس خصوصی زبان عربی نیاز دارند

اگر سؤال شود که چه کسانی به تدریس خصوصی زبان عربی نیاز دارند، در پاسخ می توان گفت هر شخصی که تمایل به کسب آموزش دقیق تر و حرفه ای تر زبان عربی دارد، استفاده از کلاس های خصوصی زبان عربی برای این افراد توصیه می شود. اگر بخواهیم بگوییم که چه قشری از افراد نیازمند استفاده از کلاس های تدریس خصوصی زبان عربی هستند، میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

 

صنعتگران و پیمانکاران مشاغل صنعتی

کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به دلیل درآمدهای نفتی و گازی بالا از سطح زندگی بسیار بالایی برخوردارند، لذا اغلب خود اعراب برای اشتغال نمودن در شغل های صنعتی و تاسیساتی تمایلی ندارند. از این رو پیمانکاران و صنعتگران را از مناطق دیگر دنیا برای کار در واحد های تاسیساتی خود استخدام می کنند.

اگر شما هم در حرفه کاری خود از توانایی بالایی برخوردارید و تمایل به فعالیت در کشورهای عربی دارید، توصیه می کنیم تا هر چه سریعتر در دوره های تدریس خصوصی زبان عربی شرکت کنید. با این کار فرصت های شغلی را در این منطقه از دست نخواهید داد.

 

افرادی که تمایل به تحصیل در دانشگاههای کشورهای عربی دارند

برخی از افراد که تمایل به تحصیل در رشته هایی مانند علوم قرآنی دارند، بایستی به دانشگاه های کشور های عربی وارد شوند. توانایی درک صحیح متون عربی، نیازمند آشنایی کامل با زبان عربی است. به کمک کلاس های تدریس خصوصی زبان عربی، شما میتوانید سطح زبان خود را با سرعتی بالا به حد مطلوب برسانید.

 

افراد جویای کار

علاوه بر مشاغل صنعتی، در سایر حوزه‌ها نیز فرصتهای شغلی به میزان فراوانی وجود دارد. شما می توانید با کسب تسلط در زبان عربی پس از گذراندن دوره های تدریس خصوصی زبان عربی، جهت کاریابی به کشورهای عربی سفر نموده و جویای کار باشید.

 

ورزشکاران

اگر در یک حرفه ورزشی تبحر داشته و توانایی کسب مدال های جهانی را در حرفه خود دارید، حتماً می دانید که ممکن است پیشنهادهای وسوسه برانگیز را از باشگاه های کشور های عربی دریافت کنید. برای نیل به این هدف بایستی زبان عربی شما بسیار قوی باشد.

بدین منظور شرکت در دوره های تدریس خصوصی زبان عربی، با هدف کسب ارتباط با باشگاه های مطرح کشورهای عربی به ورزشکاران توصیه می گردد.

تدریس خصوصی زبان عربی.
تدریس خصوصی زبان عربی

باستان شناسان

همانطور که می دانید بزرگترین تمدن های باستانی، در منطقه بین النهرین شکل گرفته اند. اگر به علم باستان شناسی و مطالعه تمدن های گذشته علاقه دارید، بسیاری از تمدن های بزرگ جهان بین النهرین و مصر باستان شکل گرفته اند.

با شرکت در دوره های تدریس خصوصی زبان عربی شما میتوانید سایت های باستانی دسترسی پیدا کنید که شاید یک توریست مسلط به زبان عربی توانایی سفر با آن مناطق را ندارد.

 

دین شناسان

اگر علاقه به مباحث حوزه دین شناسی دارید، پس بایستی به مهد پرورش دومین دین بزرگ جهان یعنی دین اسلام یعنی کشورهای عربی آشنایی پیدا کنید. اگر هم قصد آشنایی بیشتر با دین اسلام داشته باشید، بهترین آموزه های دینی را در زبان عربی پیدا خواهد کرد. گذراندن دوره های تدریس خصوصی زبان عربی به مطالعه و تحقیق خود درباره دین اسلام سرعت ببخشید.

 

تجار و بازاریان

همانطور که میدانید لازمه یک همسایگی خوب، داشتن مراودات سالم و مفید می باشد. همسایگی با کشورهای عربی، بازاری بسیار پهناور در نزدیکی کشور خودمان ایجاد کرده است که می توانیم محصولات تولیدی خود را در آن کشورها به فروش برسانیم. از طرفی در سال های گذشته بازدیدکنندگان بسیاری از کشورهای عربی با مقاصد تفریحی، توریستی، زیارتی و درمانی به کشور ما مراجعه می کنند. اگر قصد معامله و فروش محصولات خود به اعراب را داشته باشید، لازم است تا بتوانید هنگامی که به شما مراجعه می کنند ارتباط مناسب برقرار نمایید.

یک فرد تاجر و بازاری فرصت زیادی برای شرکت در کلاس های عمومی زبان عربی ندارد، به همین دلیل پیشنهادی که به این افراد می شود شرکت در دوره های تدریس خصوصی زبان عربی است.

 

تدریس خصوصی زبان عربی به صورت آنلاین و حضوری

حال که تا اینجا با اهمیت زبان عربی و آشنا شدیم از این قسمت به بعد می خواهیم درباره کلاس های تدریس خصوصی زبان عربی در موسسه آنلاین سخن صحبت نماییم.

در موسسه آنلاین سخن، کلاس های آموزش زبان های خارجه به دلیل برخورداری از کادر آموزشی و فنی مجرب در هر دو حالت حضوری و مجازی قابل برگزاری است. در سالیان اخیر پاندمی کرونا باعث گردید تا اکثر کلاس های درسی در دانشگاه‌ها و موسسات مختلف آموزشی به صورت مجازی برگزار گردد. در اوایل، افرادی که قصد استفاده از کلاس های آنلاین را داشتند بهره وری کاملی از کلاسها نمی گرفتند. اما به مرور دانش آموزان و دانشجویان به این سیستم اموزشی عادت کرده و آن را به صورت یک روش تدریس مطمئن قبول کردند. از طرفی آموزش آنلاین باعث شد تا افرادی که دسترسی به سیستم آموزشی مناسب در محل زندگی خود نداشتند بهترین سطح از آموزش ها در موسساتی مانند آنلاین سخن که فعالیت آن در استان تهران است، دسترسی پیدا کنند.

در موسسه آنلاین سخن دوره های تدریس خصوصی زبان عربی به صورت آنلاین برای زبان آموزان تمام کشور در حال برگزاری است. در کنار آن ساکنین شهر تهران می تواند در کلاس حضوری موسسه شرکت نموده و استفاده لازم را ببرند.

 

برگزاری کلاس ها به صورت حضوری و گروهی

همانطور که در قسمت قبل اشاره شد، در موسسه آنلاین سخن، امکان برگزاری کلاسهای تدریس خصوصی زبان عربی به صورت حضوری نیز وجود دارد. برخی از افراد خصوصی زبان آموزان با سنین بالاتر، با کلاس های مجازی و آنلاین، خیلی راحت نیستند. بنابراین موسسه ما برای این افراد کلاس های حضوری نیز برگزار می شود.

برای برگزاری کلاس تدریس خصوصی زبان عربی، از نظر زمانی و مکانی محدودیتی وجود ندارد. بدین صورت که، کلاس خود را در محل موسسه و یا محل کار یا زندگی خود برگزار نمایید. لازم به ذکر است که شهریه کلاس های برگزار شده در محل موسسه نسبت به مدلی که مدرس به محل کار یا زندگی شما می آید، کمتر است.

از نظر زمانی نیز دست شما برای انتخاب زمان برگزاری کلاس تدریس خصوصی زبان عربی باز است. اینکه کلاس برای شما صبح ها یا عصر ها و یا آخر هفته ها برگزار شود، مشکل خاصی نیست. زیرا برای تمام بازه های زمانی هفته، در موسسه آنلاین سخن مدرس وجود دارد.

برگزاری کلاس ها به صورت حضوری و گروهی
برگزاری کلاس ها به صورت حضوری و گروهی

یادگیری مکالمه در کلاس تدریس خصوصی زبان عربی

یکی از معضلاتی که آموزش عربی در مدارس و دبیرستان های ما داشته است، آموزش ندادن مکالمه زبان عربی به دانش آموزان است. به گونه ای که کمتر دانش آموزی را میتوان یافت که با معلومات سطح دبیرستان بتواند به زبان عربی صحبت کند. اگر شما به هر دلیلی نیازمند مکالمه به زبان عربی هستید، عموماً به آموزش های فراتر از سطوح آموزشی دبیرستانی نیاز خواهید داشت. برای رفع این مشکل یادگیری سریع مکالمه زبان عربی، پیشنهاد می شود که در دوره های تدریس خصوصی زبان عربی مکالمه محور شرکت نمایید.

 

هزینه دوره

درباره هزینه و شهریه کلاس های تدریس خصوصی زبان عربی می توان گفت که، هزینه کلاس بر اساس پارامترهای مختلف تعیین می گردد. اگر کلاس شما به صورت آنلاین برگزار شود، شهریه کلاس مقرون به صرفه تر از حالت حضوری در منزل خواهد بود. سطح آشنایی شما با زبان عربی و میزان نیاز آموزشی شما، عامل مهم دیگری در تعیین شهریه کلاس خواهد بود. همچنین تعداد نفرات شرکت کننده در داخل کلاس بر هزینه آموزش تاثیر مثبت می گذارد. البته که بیشتر بودن تعداد زبان آموزان در داخل یک کلاس از تمرکز و توجه به مطالب در حال آموزش کاسته و گیرایی مطلب را کم می کند.

کلاسهای آنلاین تدریس خصوصی زبان عربی
کلاسهای آنلاین تدریس خصوصی زبان عربی

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی کلاسهای تدریس خصوصی زبان عربی که توسط موسسه آنلاین سخن در شهر تهران، به صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود، پرداختیم. از اهمیت یادگیری زبان عربی، افراد واجد شرایط برای برگزاری کلاسهای تدریس خصوصی زبان عربی و شرایط کلاس ها صحبت کردیم. در انتها لازم به ذکر است، به دلیل بالا بودن تقاضا برای کلاس های خصوصی در ساعت های غیر اداری، در صورتی که تمایل به شرکت در این کلاسها را دارید، لطفاً حداقل یکی دو هفته جلوتر نسبت به رزرو مدرس برای تاریخ و ساعت مد نظر خود، اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید