You are currently viewing تدریس خصوصی زبان چینی

تدریس خصوصی زبان چینی

آنلاین سخن برگزار کننده ی کلاس های تدریس خصوصی زبان چینی در تهران

اگر شما نیز از علاقه‌مندان به فراگیری زبان‌های خارجه مانند زبان چینی باشید، می‌دانید که گزینه‌های بسیار متنوعی برای یادگیری آنها پیش روی شماست از جمله تدریس خصوصی زبان چینی  و یا تدریس خصوصی زبان انگلیسی .  کشور چین با جمعیت بالغ بر 1.3 میلیارد نفر است. این عدد، خود از جمعیت تمام اروپا بیشتر است؛ بنابراین از لحاظ جمعیتی، تعداد افراد در حال گویش زبان چینی، بسیار بالا است.

این جمعیت بسیار بالا فرصت‌های بسیار مناسبی را برای مردم جهان جهت مراودات تجاری ایجاد می‌کند. همان‌طور که می‌دانید کشور چین جز اقتصادهای برتر جهان است و کمتر کشوری وجود دارد که با کشور چین مراودات تجاری نداشته باشد. لازمه مراودات تجاری نیز ایجاد ارتباط بین تجار است. باوجوداینکه زبان انگلیسی در بین تجار رایج است، اما اگر نظر ما را بخواهید، می‌گوییم که با فراگیری زبان چینی درهای جدیدی در تجارت با چین به روی شما گشوده خواهد شد.

اگر شما نیز قصد یادگیری زبان چینی را داشته باشید، مشاهده خواهید کرد که فراگیری زبان به‌صورت خودآموز، عملاً غیرممکن است و نیاز به کمک‌گرفتن از کلاس‌های آموزش زبان چینی است. دراین‌بین، دو گزینه پیشروی شما خواهد بود، استفاده از کلاس‌های عمومی تدریس زبان چینی و همچنین استفاده از دوره‌های تدریس خصوصی زبان چینی است. در بین دو گزینه بالا، بالاخص برای زبان چینی کمک‌گرفتن از کلاس‌های تدریس خصوصی زبان چینی بهره‌وری بسیار بیشتری دارد. به دلیل اینکه زبان چینی نسبت به زبانی مانند انگلیسی از پیچیدگی‌های بیشتری برخوردار است، لذا کلاس عمومی چندان مثمر ثمر نخواهد بود.

در این مقاله به بررسی دوره‌ی تدریس خصوصی زبان چینی که توسط مؤسسه آنلاین سخن برگزار می‌شود، می‌پردازیم. اگر ساکن شهر تهران هستید و قصد فراگیری زبان چینی به‌صورت کامل و تضمینی را دارید، پیشنهاد می‌کنیم به مطالعه ادامه این مقاله بپردازید.

تدریس خصوصی زبان چینی 2
تدریس خصوصی چینی

دلایل و اهمیت یادگیری زبان چینی

برخی معتقدند که یادگیری زبان چینی یکی از بهترین سرمایه‌ گذاری ‌هایی است که می‌توانید انجام دهید. چین یکی از سریع‌ ترین اقتصادهای در حال ‌رشد در 2 دهه اخیر است.

در حالی‌ که بسیاری از انگلیسی‌ زبانان در چین و سایر کشورهای ماندارین زبان زندگی می‌کنند، افراد بیشتری را خواهید یافت که این‌گونه نیستند. علاوه بر این، حتی اگر کسی به یک زبان صحبت کند، هیچ صدایی شیرین‌تر از شنیدن زبان مادری برایش نخواهد بود. به همین دلیل شاید افرادی را بیابید که تمایل نداشته باشند که با شما به‌عنوان یک توریست یا تاجر، به زبانی غیر از چینی در کشورشان ارتباط برقرار نمایند. به همین دلیل یادگیری زبان چینی اهمیت بسیار زیادی را برای فرد ایجاد میکند.

تدریس خصوصی زبان چینی در حال حاضر به دلیل افزایش حضور این کشور در دنیای تجارت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چینی‌ها در بسیاری از مشاغل در سراسر جهان از جمله صنعت نفت مشارکت دارند؛ بنابراین، اگر می‌خواهید از فرصت‌های موجود در دنیای تجارت بهره ببرید، باید زبان چینی را یاد بگیرید. در مورد اهمیت یادگیری زبان چینی لازم است بدانید که باراک اوباما رئیس‌جمهور قبلی آمریکا، زبان چینی را به‌عنوان زبان دوم انتخاب کرده است. حتی مارک زاکربرگ، مؤسس فیس‌بوک نیز زبان چینی را به‌عنوان زبان دوم خود فراگرفته است.

یادگیری زبان چینی بهترین راه برای باز کردن درها به روی بسیاری از فرصت‌های تجاری دیگر خواهد بود. امروزه می‌توانید از کلاس‌های تدریس خصوصی زبان چینی به‌منظور افزایش مهارت‌های زبانی خود بهره ببرید.

حال قصد داریم مزیت‌ اصلی یادگیری زبان چینی از طریق تدریس خصوصی زبان چینی را با شما در میان بگذاریم. ممکن است آن را قبلاً بدانید و همچنین ممکن است شما را شگفت‌زده کنند. درهرصورت، بیایید به بررسی مزیت اصلی آموزش زبان چینی بپردازیم.

تدریس زبان چینی
تدریس زبان چینی

 

تدریس خصوصی زبان چینی برای تجارت

اقتصاد چین در طول 40 سال گذشته آن ‌قدر توسعه ‌یافته است که اکنون با مقیاس برابری قدرت خرید (PPP) بزرگ‌ترین اقتصاد جهان است. در حال حاضر فرصت‌های حرفه‌ای بی‌شماری برای کسانی که علاقه‌مند به کار در چین هستند وجود دارد. تسلط به زبان چینی شما را چندین قدم جلوتر از بقیه نیروی کار قرار می‌دهد.

گذراندن دوره سریع تدریس خصوصی زبان چینی، اغلب برای کسانی که مایل به کار در چین یا ارتباط با مشتریان چینی هستند، یک الزام است.

علاوه بر این، مشاغل بین‌ المللی ترجیح می‌دهند افرادی را استخدام کنند که بیش از یک زبان صحبت می‌کنند. صحبت‌کردن به زبان چینی ممکن است هنگام رقابت برای یک موقعیت مهم شغلی به شما برتری دهد؛ زیرا چین در آینده نقش مهمی در امور جهانی خواهد داشت.

تدریس خصوصی زبان چینی برای تجارت
تدریس خصوصی زبان چینی برای تجارت

 

آمادگی برای آزمون  HSK

اگر تصور می‌کنید که فقط زبان‌های انگلیسی و آلمانی هستند که آزمون‌های استانداردی برای فراگیران خود در نظر گرفته‌اند، بهتر است در این تصور خود بازنگری کنید. در زبان چینی نیز یک آزمون استاندارد جهت فراگیران بین‌ المللی از جمله دانشجویان و تجار، چینی‌تبارهای خارج از کشور و اقلیت‌های بومی داخل کشور در نظر گرفته شده است.

نام این آزمون استاندارد بین‌ المللی HSK  است. این عنوان مخفف واژه‌های (Hanyu Shuiping Kaoshi) بوده که توسط مؤسسه بین‌ المللی آموزشی China Testing International Co Ltd (CTI) که وابسته به مرکز آموزش و همکاری زبان و بدن China Plus است، برگزار می‌گردد. اگر قصد سفر یا اقامت بلندمدت در کشور چین را دارید، از لازمه‌های اموری مانند تحصیل و کسب‌وکار، گذراندن این دوره است.

آموزشگاه آنلاین سخن، برگزار کننده دوره‌های تدریس خصوصی زبان چینی جهت قبولی در این آزمون، در شهر تهران است. با کسب نمره قبولی در آزمون HSK، برای رزومه کاری شما در مؤسسات بین‌ المللی جهت کار با کشور چین افزایش می‌یابد. آزمون‌های قدیمی HSk، به‌صورت کاغذی برگزار می‌شد، اما از سال ۲۰۱۲ به بعد این آزمون به‌صورت آنلاین و کاغذی و به کمک رایانه‌های شخصی در منزل برگزار می‌شود. خصوصاً پس از پاندمی جهانی کووید ۱۹، آزمون‌ها به‌صورت آنلاین برگزار می‌گردد.

این آزمون دارای سه سطح پایه و سه متوسط و پیشرفته است. سه سطح اول با دروس سطح پایه مؤسسه آنلاین سخن می‌باشد که در جلسات تدریس خصوصی زبان چینی به شما آموزش داده می‌شود. سه سطح بعدی مطابق با سطوح آموزشی متوسط تا پیشرفته آموزشگاه آنلاین سخن است. قابل‌توجه است که این آزمون سالانه یکبار برگزار می‌شود. به طور مثال برای سال ۲۰۲۲ آزمون در تاریخ ۱۰ دسامبر برگزار می‌شود. امکان ثبت‌نام تا تاریخ ۱۷ نوامبر وجود دارد و آخرین‌مهلت واریز وجه ثبت‌نام، ۲۴ نوامبر خواهد بود.

تدریس خصوصی زبان چینی برای تحصیل
تدریس خصوصی زبان چینی برای تحصیل

 

ویژگی‌های کلاس های تدریس خصوصی زبان چینی

اولین موردی که در کلاس های تدریس خصوصی زبان چینی، با زبان آموزان بررسی می شود، تعیین سطح نیاز های آموزشی زبان آموز می باشد. پس از تعیین سطح، مشخص میشود که زبان آموز در چه سطحی از این کلاس ها می تواند شرکت کند.

در گام بعدی بایستی مشخص شود که هدف زبان آموز از شرکت در کلاس های تدریس خصوصی زبان چینی چیست. قابل توجه است بدانید که میزان آشنایی لازم برای افراد مختلف با زبان چینی متفاوت است. به طور مثال دانش‌آموزان و دانشجویان بایستی سطح بالاتر و آکادمیک زبان چینی را فرا بگیرند. اما برای افرادی مانند تجار و بازاریان، آموزش صرف مکالمه در محیط های عمومی و گفتگوی تخصصی در حوزه فعالیت شان کافی است. برای افرادی هم که فقط قصدشان بازدید توریستی از جاذبه‌ های طبیعی، فرهنگی و تاریخی این کشور است، تنها آموزش سطوح پایه جهت مکالمه در معابر عمومی کافی است.

پس از طی نمودن این مراحل، تدریس خصوصی زبان چینی در موسسه آنلاین سخن با توجه به سطح نیازهای فرد آغاز می گردد‌‌. لازم به ذکر است که شرایط برگزاری کلاس های تدریس زبان چینی در موسسه آنلاین سخن، مطابق با نظر زبان آموزان است. شما به عنوان زبان آموز موسسه آنلاین سخن میتوانید تعداد نفرات موجود در کلاس خصوصی زبان چینی خودرو تعیین نمایید‌. همچنین میتوانید محل برگزاری این کلاس ها را بین آموزش آنلاین و حضوری در محل سکونت یا کار آموزشگاه را تعیین نمایید.

تمامی چهار مهارت اصلی زبان آموزی از جمله مهارت های شنیداری، گفتاری و خواندن و نوشتن زبان چینی در کلاس های تدریس خصوصی زبان چینی موسسه آنلاین سخن تهران آموزش داده می شود. همچنین امکان واریز هزینه های برگزاری کلاس تدریس خصوص زبان چینی برای موسسات تحت قرارداد به صورت اقساطی نیز میسر گردیده است.

تدریس آنلاین زبان چینی
تدریس آنلاین زبان چینی

هزینه دوره تدریس خصوصی زبان چینی

قابل توجه است که هزینه تدریس خصوصی زبان چینی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. اگر بخواهیم این فاکتور ها را برای شما بیان کنیم، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

سطح آموزش ارائه شده به زبان آموز

بسته به سطح تعیین شده جهت شرکت در کلاس های تدریس خصوصی زبان چینی، هزینه دوره ها متفاوت خواهد بود. کلاس های سطوح پایه به طور کلی شهریه کمتری دارند، هرچه سطح آموزش بالاتر می رود، شهریه کلاس بالاتر می رود.

 

محل برگزاری کلاس

محل تدریس خصوصی زبان چینی یکی دیگر از عوامل اثر گذار در هزینه تمام شده کلاس های آموزش این زبان است. کمترین شهریه مربوط به برگزاری کلاس به صورت آنلاین است. بیشترین هزینه مربوط به کلاس های برگزار شده در منزل یا محل کار به دلیل هزینه های ایاب و ذهاب اساتید به محل است.

 

تعداد افراد شرکت کننده در جلسه

بدیهی است که هر چه تعداد افراد شرکت کننده در کلاس های تدریس خصوصی زبان چینی بیشتر باشد، شهریه قابل پرداخت نیز افزایش خواهد یافت.

 

میزان تخصصی بودن آموزش های ارائه شده در کلاس خصوصی

اگر نیاز شما به آموزش زبان چینی در سطح پیشرفته و تخصصی باشد، برگزاری جلسات آموزشی به اساتید خبره تر و باتجربه تر سپرده می شود. شهریه پرداختی برای آموزش توسط این اساتید، به نسبت بیشتر از اساتید سطح پایین تر خواهد بود. این نیاز شماست که تعیین می‌کند که چه استادی، آموزش زبان چینی به شما را بر عهده بگیرد.

لازم به ذکر است که آنلاین سخن دوره های دیگری نیز دارد، از جمله تدریس خصوصی زبان سوئدی ، فرانسه ، عربی و … که پیشنهاد میکنیم مقالات آن ها را نیز مطالعه نمائید.

تدریس آنلاین چینی
تدریس آنلاین چینی

سؤالات متداول

چرا زبان چینی یاد بگیریم؟

چین با بیش از 5000 سال قدمت یکی از قدیمی ترین و غنی ترین فرهنگ های جهان است. چین با 1.37 میلیارد نفر پرجمعیت ترین کشور جهان است.چین دومین قدرت اقتصادی بزرگ جهان و همچنین یکی از شرکای تجاری برتر در جهان است. چینی مزیت رقابتی بیشتری به شما می‌دهد و فرصت‌های شغلی بیشتری را باز می‌کند. یادگیری زبان چینی شما را در معرض فرهنگ جدیدی قرار می دهد و به شما این امکان را می دهد که بهتر با دوستان، همکاران یا مخاطبین تجاری ارتباط برقرار کنید.

هدف نهایی از تدریس خصوصی زبان چینی چیست؟

مؤسسه آنلاین سخن معتقد است که هدف نهایی از تدریس خصوصی زبان چینی، یادگیری زبان ارتباط چشمی است و موضوعاتی مانند گرامر و واژگان فقط کمک کننده جهت نیل به این هدف نهایی هستند. تقریباً تمام درس‌های ما با یک دیالوگ شروع می‌شوند و از آن به‌عنوان تمرکز و نقطه پرش برای بحث درباره نکات فرهنگی، واژگان و موضوعات در دستور زبان استفاده می‌کنند. به خصوص در مرحله مبتدی، دروس زبان مکالمه را از طریق الگوهای قابل تغییر و عبارات تنظیم شده آموزش می دهند و فقط در مراحل بعدی دنباله مبتدی شروع به معرفی دستور زبان پیچیده می کنند.

آیا یادگیری زبان چینی واقعا سخت است؟

سومین سوال متداول در مورد زبان چینی تقریبا همیشه این است: آیا یادگیری زبان چینی واقعا سخت است؟ خوب، پاسخ به این هم بله و هم خیر است. بسیاری از مردم به اشتباه بر این باورند که یادگیری زبان چینی تقریباً غیرممکن خواهد بود. ممکن است شروع آموزش خود را به دلیل ترس از نحوه نوشتار چینی به تعویق بیاندازند. نوشتار چینی به‌جای آواشناسی ساده که در بیشتر زبان‌های غربی رایج است، به شکل پیکتوگرام و ایدئوگرام است. با این حال، از این واقعیت راحت باشید که چینی زمان، حالت یا جنسیت ندارد. گرامر آن نیز بسیار آسان است!

آیا واقعاً باید حروف چینی را یاد بگیرم؟

دانستن نحوه خواندن و نوشتن حروف چینی برای مکالمه گفتاری به زبان چینی ضروری نیست. با این حال، برای زندگی در جامعه چین و برقراری ارتباط آنلاین با مردم چین مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید