You are currently viewing دوره IELTS

دوره IELTS

دوره IELTS در آموزشگاه آنلاین سخن

دوره IELTS ، دوره آموزشی است که شما را برای کسب امتیاز های بالا در آزمون بین المللی آیلتس آماده می کند. آزمون آیلتس، آزمون معتبری است که سطح مهارت های شما را در استفاده از زبان انگلیسی نشان می دهد. معمولا زبان آموزان برای اثبات توانمندی ها و مهارت های خود در بکارگیری از زبان انگلیسی در این آزمون شرکت می نمایند و نتایج آن را به کارفرما، دانشگاه و … ارائه می دهند. از آنجایی که شرکت در آزمون آیلتس هزینه نسبتا بالایی دارد، معمولا افراد به دنبال مراکز آموزشی معتبر و حرفه ای هستند تا بتوانند در مدت زمان معقولی به نتیجه مطلوب مورد نظر خود دست یابند. آموزشگاه آنلاین سخن توصیه هایی برای شما در انتخاب دوره های آمادگی این آزمون دارد.

آمادگی برای آیلتس
آمادگی برای آیلتس

آزمون آیلتس

اگر شما هم قصد دارد تا در دوره IELTS شرکت کنید و آمادگی لازم برای کسب امتیاز بالا را کسب نمایید، بهتر است با این آزمون آشنا شوید. آزمون آیلتس مهارت های شما را در 4 بخش اسپیکینگ یا مکالمه، لیسینیگ یا شنیدار، ریدینگ یا مهارت خواندن و رایتینگ یا مهارت نوشتن می سنجد و بر اساس معیارهایی، نمرات شما را در هر 4 بخش به صورت اعدادی بین 0 تا 9 گزارش می کند. یک نمره نیز به صورت نمره میانگین 4 مهارت گزارش می شود. برای مثال کسب عدد 9 در آزمون نشان میدهند مهارت شما در زبان انگلیسی در بالاترین سطح قرار دارد. عدد 8 و 7 نیز به ترتیب نشان میدهند که شما یک کاربر حرفه ای و خوب زبان انگلیسی هستید. معمولا شما برای کسب امتیاز های بالا در کل آزمون، به امتیاز بالا در هر یک از حوزه های چهارگانه نیاز دارید.

دلایل کسب مدرک آیلتس

همانطور که گفته شد آزمون آیلتس مهارت های 4 گانه شما را می سنجد و می تواند معیار دقیقی از سطح مهارت های شما در استفاده از زبان انگلیسی باشد. اغلب افراد با شرکت در دوره IELTS در این آزمون مهارت های خود را محک می زنند و با کسب امتیاز خوب می توانند مهارت های خود را اثبات نمایند. نتایج این آزمون می تواند به دانشگاه ارائه شود و معمولا از الزامات برای ورود به دانشگاه های معتبر باشد. ممکن است بخواهید نتایج آزمون را به شرکت های بین المللی و کارفرمایان ارائه کنید و یک موقعیت شغلی خوب به دست آورید. نتایج این آزمون می تواند برای مهاجرت نیز مورد استفاده قرار گیرد. در واقع هر جا که شما نیاز به مهارت استفاده از زبان انگلیسی دارید، این آزمون می تواند معیاری از سطح مهارت شما باشد.

آیلتس
آیلتس

تفاوت آیلتس آکادمیک و جنرال

قبل از این که در دوره IELTS ثبت نام کنید یا در آزمونی شرکت کنید، لازم است تا تصمیم بگیرید که در کدام نوع آیلتس قصد شرکت دارید. دو نوع آزمون آیلتس برگزار می شود که عبارتند از آکادمیک و جنرال. هر چند تعداد متقاضیان آزمون آکادمیک بیشتر است اما بسیاری هستند که نوع جنرال یا عمومی را انتخاب می کنند. ماهیت هر دو نوع آزمون یکسان است و هر دو در 4 بخش، مهارت های شما را می سنجند. اصلی ترین تفاوت دو آزمون در هدف آنهاست. نوع آکادمیک برای ادامه تحصیل و ارائه به دانشگاه ها و مراکز علمی مناسب است. نوع جنرال معمولا به شرکت ها برای کار یا مهاجرت ارائه می شود. در خصوص نحوه برگزاری آزمون نیز باید گفت که عمدتا محتوا و سبک سوالات در بخش ریدینگ تفاوت های زیادی با هم دارند. بنابراین بسته به نیاز و شرایط خود یکی از دو نوع آزمون را انتخاب کنید.

برای اغلب زبان آموزان سوال است که کدام سخت تر است یا در کدام نوع آزمون می توان راحت تر امتیاز بالاتری گرفت. اغلب کارشناسان می گویند که هر دو آزمون از سطح یکسانی برخوردار هستند و تنها نوع محتوا ها متفاوت است اما بد نیست بدانید که اغلب شرکت کنندگان در آزمون معتقدند نوع آکادمیک چالش برانگیزتر است.

شما می توانید در آموزشگاه آنلاین سخن در دوره آیلتس برای هر دو نوع آزمون شرکت کنید و آمادگی لازم را برای شرکت در آزمون کسب کنید.

آیا لازم است حتما در دوره IELTS شرکت کنید؟

ممکن است برای بسیاری از افراد سوال باشد که آیا لازم است برای موفقیت و کسب نمره مناسب در دوره IELTS شرکت کنند یا می توانند با استفاده از منابع خودخوان آمادگی لازم را کسب نمایند؟

دوره های آیلتس در آنلاین سخن
دوره های آیلتس در آنلاین سخن

 

واقعیت این است که آزمون آیلتس سبک سوالات اختصاصی خود را دارد و شما برای این که بتوانند در این آزمون نمره خوبی کسب کنید، باید با این سبک آشنا باشید. آشنایی با تکنیک های پاسخ دهی به سوالات نیز می توانند کمک بزرگی برای موفقیت در این آزمون باشد. از طرفی باید بدانید که آزمون های بین المللی هزینه بالایی دارند و بهتر است پس از کسب آمادگی کامل در این آزمون ها شرکت کنید. همچنین ممکن است برای شرکت در آزمون محدودیت زمانی داشته باشید و بخواهید که بدون ریسک و تضمینی در آزمون شرکت کنید و نمره قابل قبول بگیرید. به همین دلیل در اغلب مواقع توصیه می شود در دوره های آمادگی آزمون آیلتس شرکت کنید و به صورت حرفه ای و با آمادگی کامل در این آزمون شرکت کنید.

استفاده از منابع خودخوان نیز بدون شک بی تاثیر نیست و اگر سطح زبان خوبی داشته باشید ممکن است به موفقیت دست یابید اما با شرکت در دوره فشرده زبان انگلیسی برای آیلتس ، ریسک شکست کمتر و احتمال موفقیت شما بیشتر خواهد شد به ویژه اگر بخواهید که در کوتاه مدت آمادگی لازم را کسب کنید.

اسپیکینگ دوره IELTS

در دوره IELTS ، برای این که بتوانید مهارت اسپیکینگ خوبی داشته باشید، تلاش می شود تا دایره لغات شما توسعه داده شود. همچنین در این دوره ها تلاش می شود تا تلفظ های صحیح به شما آموزش داده شود. بر اساس نمونه و سبک سوالات آزمون، به تمرین خواهید پرداخت تا بتوانید امتیاز خوبی از این بخش بگیرید. در برخی آموزشگاه ها، همچون آموزشگاه آنلاین سخن، امکان برگزاری دوره های تخصصی مکالمه نیز وجود دارد.

لیسنینگ دوره IELTS

در دوره IELTS ، لیسنینگ شما نیز تقویت می شود. در دوره ها، منابعی به شما معرفی می شوند که بتوانید به تقویت این مهارت بپردازید. برای تقویت این مهارت علاوه بر شرکت در دوره، بهتر است خودتان نیز دست به کار شوید و با تماشای انیمیشن، گوش دادن به موزیک و اخبار زبان اصلی، مهارت شنیداری خود را تقویت کنید. معمولا مهارت اسپیکینگ و لیسنینگ رابطه مستقیمی با هم دارند.

ریدینگ و رایتینگ

این دو مهارت نیز در در دوره IELTS ، تقویت می شوند. با تمرین و تکرار زیاد خواهید توانست به سطح قابل قبولی از مهارت ریدینگ و رایتینگ دست یابید. در یک دوره حرفه ای، مدرسین با تجربه تکنیک های لازم را به شما می آموزند تا بتوانید در مدت زمان کوتاهی به سوالات این بخش پاسخ دهید.

توانایی های مدرسین دوره IELTS

اگر قصد دارید در یک دوره IELTS شرکت کنید، لازم است به توانایی مدرسین توجه ویژه ای داشته باشید. توانایی مدرسین رابطه مستقیمی با کیفیت دوره ها و موفقیت شما دارد. آزمون آیلتس مشابه کنکور است و ممکن است یک مدرس با تسلط بالای زبان انگلیسی، تجربه لازم را برای تدریس این دوره ها نداشته باشد. مدرس آیلتس حتما باید با این آزمون آشنایی کافی را داشته باشد و علاوه بر مهارت های زبان بتواند شما را با سبک سوالات و تکنیک های پاسخ دهی به سوالات نیز آشنا نماید. یک مدرس حرفه ای، شما را با منابع معتبر و حرفه ای آزمون نیز آشنا می نماید. بنابراین توصیه می کنیم در انتخاب مدرسین آیلتس نهایت دقت را داشته باشید.

آموزشگاه آنلاین سخن از مجرب ترین و حرفه ای ترین اساتید برای برگزاری دوره IELTS استفاده می نماید و به همین دلیل بهره وری این کلاس ها در بالاترین سطح ممکن قرار دارد. زبان آموزان شرکت کننده در این دوره ها، معمولا با نمرات بالایی موفق به گذراندن این دوره می شوند.

منابع آموزشی دوره IELTS

در دوره IELTS انتخاب منابع آموزشی اهمیت زیادی دارد. استفاده از منابع حرفه ای و مناسب می تواند به شما کمک کند تا در مدت زمان کوتاهی، به آمادگی لازم برای شرکت و کسب نمره خوب در این آزمون دست یابید. برخی منابع به صورت عمومی هستند و به صورت همگن به شما کمک می کنند تا هر 4 مهارت خود را تقویت نمایید. برخی دیگر از منابع به صورت اختصاصی به تقویت مهارت شما در یکی از حوزه ها می پردازند.

آیلتس برای آینده
منابع آموزشی آیلتس

 

معمولا از منابع عمومی در دوره های آموزشی استفاده می شود و شما می توانید از منابع اختصاصی برای مثال منبع اختصاصی ریدینگ یا لیسنینگ برای تقویت هر یک از مهارت ها استفاده نمایید. استفاده از منابعی که تکنیک های پاسخ دهی به سوالات را نیز به شما می آموزند و حاوی نمونه سوالات نیز می باشند، می تواند به شما در پیشرفت سریع تر کمک کند. در دوره های آیلتس آموزشگاه آنلاین سخن از به روز ترین و معتبر ترین منابع آموزشی جهت برگزاری دوره های استفاده می شود.

هزینه دوره IELTS

ممکن است میزان هزینه دوره IELTS نیز از سوالات شما باشد. پاسخ به این سوال به عوامل متعددی بستگی دارد. اول این که قبل از شرکت در دوره بایستی نوع آزمون مشخص شود، در آموزشگاه آنلاین سخن شما می توانید با کمک مشاوره نوع آزمون مناسب خود را در میان نوع آکادمیک و جنرال انتخاب کنید. دوم این که سطح زبان شما باید مشخص گردد. در آموزشگاه های حرفه ای، دوره های بر اساس سطح زبان، شرکت کننده ها طراحی و انتخاب می شوند. ممکن است تنها به جمع بندی و آشنایی با سوالات آزمون نیاز داشته باشید. ممکن است لازم باشد سطح زبان شما برای موفقیت در آزمون ارتقا یابد یا حتی ممکن است بر اساس نتایج آزمون تعیین سطح، تنها نیاز باشد در دوره تخصصی یکی از مهارتها، برای مثال مهارت مکالمه و اسپیکینگ شرکت نماید. هزینه دوره شما برای هر یک از حالات متفاوت خواهد بود.

همچنین ممکن است تدریس عمومی و یا تدریس خصوصی زبان را ترجیح دهید. بدون شک نوع برگزاری دوره نیز در هزینه ها تاثیر خواهد داشت. برخی دوره ها نیز به صورت فشرده طراحی می شوند تا بتوانید در مدت زمان کوتاهی به مهارت لازم دست یابید.

دوره IELTS آموزشگاه آنلاین سخن

پس از تعیین سطح، شما می توانید در دوره IELTS آموزشگاه آنلاین سخن شرکت نمایید. دوره ها بر اساس سطح زبان شما طراحی و انتخاب می شوند. همچنین می توانید از مشاوران آموزشگاه جهت انتخاب نوع آزمون آیلتس کمک بگیرید.

در آموزشگاه آنلاین سخن امکان برگزاری دوره های خصوصی و نیمه خصوصی آیلتس نیز فراهم شده است. در این دوره ها، محتوای آموزشی کاملا بر اساس نیاز ها و سطح مهارت های شما شخصی سازی می شود. با دوره های تخصصی آنلاین سخن خواهید توانست در مدت زمان کوتاهی به سطح آمادگی خوبی برای شرکت در آزمون دست یابید. همچنین در این آموزشگاه می توانید به تقویت یکی از مهارت ها بپردازید. برای مثال می توانید با شرکت در دوره های تخصصی مکالمه، به تقویت این مهارت بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید