You are currently viewing 5 روش ساده برای یادگیری زبان ترکی استانبولی

5 روش ساده برای یادگیری زبان ترکی استانبولی

با افزایش جمعیت و گسترش ارتباطات، یادگیری زبان ترکی، انگلیسی و… افزایش چشمگیری پیدا کرد. به همین دلیل مردم سراسر جهان برای برقراری ارتباط با یکدیگر زبان های مختلف را یاد گرفتند. با پیشرفت جوامع اهمیت یادگیری زبان افزایش پیدا کرد. به طوری که امروزه در زمینه هایی مانند مهاجرت، سفر، نگارش مقالات و مواردی از این دست، می توان از مهارت های یادگیری زبان استفاده نمود. این در حالی است که همیشه یادگیری یک زبان جدید، یکی از  چالش برانگیزترین دغدغه های زبان آموزان در سراسر جهان است. بر این اساس در این مطلب زبان ترکی استانبولی را بررسی کرده و کاربردهای آن را شرح می دهیم. سپس پنج روش ساده و کاربردی برای یادگیری زبان ترکی استانبولی را بررسی می کنیم.

معرفی زبان ترکی استانبولی

زبان ترکی استانبولی یکی از بهترین زبان های جهان است که زبان آموزان بسیار زیادی مشتاق به یادگیری آن می باشند. امروزه بیش از 80 میلیون نفر به زبان ترکی استانبولی صحبت می کنند. الفبای این زبان با بهره مندی از 29 حرف لاتین و با کمی تغییرات تشکیل شده است. با این وجود یادگیری زبان استانبولی به وقت و حوصله زیادی نیاز خواهد داشت چرا که زمان افعال، تنوع فراوان در معانی کلمات و وجود اصطلاحات مختلف، این زبان را از سایر زبان ها متمایز می کند. بر این اساس در ادامه مهمترین روش های یادگیری زبان ترکی را بررسی می کنیم.

الفبای زبان ترکی استانبولی را یاد بگیرید

برای یادگیری تمام زبان های دنیا ابتدا باید به الفبای آن تسلط پیدا کنید. بنابراین در وهله ی اول یادگیری الفبای زبان ترکی استانبولی اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. با توجه به شباهت الفبای زبان ترکی با زبان انگلیسی یادگیری الفبای این زبان دشوار به نظر نمی رسد. با این وجود برای یادگیری بهتر این زبان پرکاربرد می توان از تدریس خصوصی زبان ترکی نیز استفاده کرد چرا که تدریس خصوصی این زبان مانند تدریس خصوصی زبان ایتالیایی یا سایر زبان های جهان آموزش را تسهیل می کند. علاوه بر این به رفع ایرادات و برطرف نمودن نقاط ضعف شما نیز کمک می نماید.

برای یادگیری زبان ترکی استانبولی انیمیشن یا اخبار را نگاه کنید

در تمام زبان های دنیا حدود سه الی چهار هزار کلمه وجود دارد که مردم در مکالمات روزمره خود از آنها استفاده می کنند. با این وجود بر خلاف تصور بیشتر مردم، نگاه کردن فیلم یا سریال برای زبان آموزان مبتدی انتخاب خوبی نخواهد بود چرا که دیالوگ های میان کاراکترهای فیلم، مطابق با زبان محاوره ای نگارش شده است. به همین دلیل نگاه کردن به اخبار بیشتر از مشاهده فیلم و سریال برای زبان آموزان مبتدی کاربرد خواهد داشت. علاوه بر این مشاهده انیمیشن نیز می تواند به یادگیری و تقویت زبان کمک کند. مکالمات میان کاراکترهای انیمیشن به زبان کودکانه و قابل فهم می باشد. به همین دلیل زبان آموزان با مشاهده انیمیشن یا کارتون های کودکان می توانند با تلفظ صحیح لغات آشنا شده و تا حدود زیادی زبان دوم خود را تقویت کنند.

از پکیج های آموزشی یا کلاس های آنلاین استفاده کنید

‏امروزه با استفاده از اینترنت، محتواهای آموزشی زیادی نیز در این فضا به اشتراک گذاشته می شود. برای یادگیری بهتر زبان ترکی استانبولی می توانید از ویدیوها یا پکیج های آموزشی زبان استفاده کنید. علاوه بر این مدرسان زیادی نیز در زمینه آموزش آنلاین زبان ترکی فعالیت می نمایند که می توانید با ثبت نام در این کلاس ها پروسه یادگیری زبان را سریعتر کنید. مدرسان زبان در دوره تدریس خصوص زبان ترکی، صفر تا صد آموزش زبان را در اختیار زبان آموزان قرار می دهند. به علاوه تمرینات مختلفی نیز برای زبان آموزان در نظر می گیرند تا تلفظ آنها تقویت شود.

قدرت زبان و تمرین با آینه را دست کم نگیرید

زبان انسان قدرتمند ترین ماهیچه بدن محسوب می شود. بنابراین کار کردن با این ماهیچه قدرتمند می تواند مهارت شما را در یادگیری زبان های مختلف افزایش دهد. برای یادگیری زبان هیچکس بهتر از خودتان نمی تواند به شما کمک کند. بنابراین بیشتر مدرسان زبان توصیه می کنند که روبروی آینه ایستاده و با خودتان صحبت کنید. این روش به آسانی می تواند قدرت یادگیری شما را افزایش دهد. به علاوه تمام ایرادات و ضعف های شما در حین تمرین در مقابل آینه مشخص خواهد شد. هرچه تمرین روزانه شما بیشتر باشد سرعت یادگیری شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد. بنابراین با تمرین مداوم و استمرار در طول مدت زمان کوتاهی می توانید زبان ترکی استانبولی را یاد بگیرید.

استفاده از کتاب و موسیقی ترکی را فراموش نکنید

زبان ترکی استانبولی در دسته زبان های فرار قرار می گیرد. به همین دلیل آموزش این زبان به تکرار و تمرین نیاز خواهد داشت. خواندن کتاب یکی از مهمترین روش هایی است که به یادگیری زبان ترکی استانبولی کمک می کند. خواندن داستان های مختلف یا رمان های ساده، استفاده از دیکشنری های زبان ترکی، خواندن کتاب داستان های کودکان و… می تواند به یادگیری زبان ترکی کمک شایانی نماید. علاوه بر موارد فوق شنیدن موسیقی یا استفاده از پادکست های زبان ترکی استانبولی نیز می تواند به یادگیری این زبان کمک کند. جستجو کردن متن آهنگ و بررسی کردن لغات آن با استفاده از فرهنگ لغت ترکی، می تواند شما را با دنیایی از کلمات جدید آشنا کند. به علاوه با استفاده از این روش جستجو کردن مترادف ها و متضاد های کلمات نیز آسانتر خواهد شد.

سخن آخر

 در یک جمع بندی نهایی می توان گفت که با استفاده از روش های مذکور، در طول مدت زمان اندکی می توان زبان ترکی استانبولی را به آسانی فرا گرفت. با این وجود لازمه این موضوع پیگیری و تمرین روزانه خواهد بود. استفاده از دوره های تدریس خصوصی زبان، بهره گیری از فیلم های آموزشی مختلف، گوش کردن به قطعه های موسیقی معروف، استفاده از پادکست های زبان اصلی و… نیز می تواند به یادگیری بهتر زبان ترکی استانبولی کمک کند. با توجه به اهمیت زبان ترکی می توان گفت که با یادگیری این زبان علاوه بر استفاده های شخصی، بازار کار خوبی نیز در انتظار شما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید