You are currently viewing ده روش ساده یادگیری لغات زبان انگلیسی

ده روش ساده یادگیری لغات زبان انگلیسی

اگر به دنبال آموختن زبان انگلیسی هستید، قطعا یادگیری لغات زبان انگلیسی از چالش های شما به حساب می آید. زبان خارجی به خصوص زبان انگلیسی به سادگی فراموش می شود و به اصطلاح فرّار است. این زبان همواره نیاز به تمرین و تکرار دارد. در واقع برای این که سطح زبان شما به حد معقولی برسد، نیاز به حفظ کردن لغات بسیار زیادی دارید. اگر به دنبال راهی ساده برای حفظ کردن و یادگیری لغات زبان انگلیسی هستید، در این مقاله همراه ما باشید.

چرا باید دایره لغات خود را برای یادگیری زبان انگلیسی افزایش دهیم؟

زبان ها با لغت هایشان معنا پیدا می کنند. به عبارتی اولین قدم برای یادگیری یک زبان خارجی یادگیری لغات آن است. پس شما برای یادگیری زبان انگلیسی نیز نیاز به یادگیری لغات آن دارید. اگر دایره لغات گسترده ای داشته باشید، می توانید عملکرد خود را در حرف زدن و نوشتن به زبان انگلیسی نیز افزایش دهید.

یادگیری لغات زبان انگلیسی

همانطور که پیش از این اشاره کردیم، یادگیری لغات زبان انگلیسی همواره از چالش های زبان آموزان بوده است. شاید شما هم حین یادگیری لغات زبان انگلیسی به خود گفته باشید که این کلمات که همه شبیه هم هستند و یا چگونه چنین کلمه سختی را به خاطر بسپارم. هرگز اجازه ندهید، چنین مشکلات کوچکی مانع شما شوند. زیرا همواره راهی برای ساده تر کردن مشکلات وجود دارد. در ادامه به شما راهکار هایی برای حفظ آسان تر لغات انگلیسی معرفی می کنیم.

اگر علاقمند به یادگیری زبان آلمانی هستید به شما آموزش آنلاین زبان آلمانی را پیشنهاد می کنیم

روش اول؛ دفترچه لغت فراموش نشود!

برای یادگیری لغات زبان انگلیسی لازم است، لغاتی که سعی در حفظ کردن آن دارید را همیشه همراه خود داشته باشید تا همواره در حال مرور کردن آنها باشید. بهترین روش ممکن، به همراه داشتن یک دفترچه لغت می باشد. هنگامی که در ترافیک گیر کرده اید، وقتی که منتظر رسیدن اتوبوس هستید و یا زمان هایی که در رختخواب هستید اما خوابتان نمیبرد، بهترین زمان برای مرور لغت ها می باشند. دفترچه لغات به شما این امکان را می دهد که اگر در جایی کلمه ای جدید به گوشتان خورد، سریعا آن را همراه با معنی اش در این دفترچه یادداشت کنید تا فراموشتان نشود.

روش دوم؛ کلمات را در جملات به خاطر بسپارید

حفظ کردن لغات انگلیسی هنگامی که کاربرد کلمه را در جمله می دانیم، ساده تر از حالت معمول است. کلمات در جملات معنای دقیق تری پیدا می کنند. به همین دلیل درک آنها ساده تر می شود. همچنین ممکن است، معنای یک کلمه در جمله، متفاوت از معنای کلمه به تنهایی باشد.

روش سوم؛ حفظ کردن collocations

Collocations یا واژگان هم نشینی، عباراتی هستند که از ترکیب چند کلمه تشکیل شده اند. ترجمه کردن کلمه به کلمه این عبارات شما را به مفهوم خاصی نمی رساند اما معنی کلی عبارت بسیار مهم است. همچنین این عبارات در استفاده روزمره بسیار پرکاربرد است. اگر فیلم و سریال های انگلیسی زبان را به صورت زبان اصلی و زیرنویس دنبال کنید، با collocation های متنوع و پرکاربردی آشنا می شوید. این عبارت ها را نیز می توانید در لیست لغت خود یادداشت کنید.

روش چهارم؛ برای کلمات تصویرسازی کنید

این روش نه تنها برای یادگیری لغات زبان انگلیسی به کار شما می آید، بلکه می توانید برای به خاطر سپردن هر چیزی که با حفظ کردن آن مشکل دارید، استفاده کنید. چرا که تصاویر راحت تر از کلمات در حافظه انسان نقش می بندند. پس از قوه تخیل خود استفاده کنید تا ارتباطی بین یک کلمه و تصویری بسازید و آن تصویر را به خاطر بسپارید.

روش پنجم؛ زبان تلفن همراه خود را انگلیسی کنید

برای زبان آموزی که به دنبال یادگیری زبان انگلیسی است، شرم آور است که همچنان زبان گوشی خود را فارسی نگه داشته باشد. از آنجایی که امروزه بیشترین وسیله ای که با آن درگیر هستیم، تلفن همراه است، ایجاد محیط انگلیسی برای آن از الزامات می باشد.

روش ششم؛ یادگیری مترادف ها حین یادگیری لغات زبان انگلیسی

آیا شده است که بگویید کاش با حفظ یک لغت انگلیسی، همزمان چندین لغت را حفظ می کردم؟ این یک رویا نیست. شما با حفظ کلمات لیست لغت خود به روش ارتباط برقرار کردن با مترادف های آن می توانید چندین لغت را به سادگی حفظ کنید. برای این کار مترادف هایی را انتخاب کنید که بیشتر به گوشتان خورده است و با آنها آشناتر هستید.

پیشنهاد ویژه : برای کسب اطلاعات درباره تدریس خصوصی زبان انگلیسی کلیک کنید.

روش هفتم؛ برای یادگیری لغات زبان انگلیسی فلش کارت درست کنید

فلش کارت ها نیز عملکرد دفترچه لغات را برای حفظ کردن لغات انگلیسی دارند. با این تفاوت که معنی آن جلوی چشم شما نیست و می توانید خود را بیشتر به چالش بکشید. فلش کارت ها برای افراد تازه کار به شدت توصیه می شود.

روش هشتم؛ انگلیسی بشنوید، انگلیسی بخوانید، انگلیسی حرف بزنید!

همانطور که پیش از این اشاره کردیم محیط خود را انگلیسی زبان کنید. در همه جا خود را با انگلیسی گره بزنید. اگر قصد پیشرفت در زبان انگلیسی را دارید و میخواهید دایره لغات انگلیسی خود را افزایش دهید، انگلیسی را همراه زندگی خود کنید. می توانید زبان آموزان دیگری را هم همراه خود کنید و با همدیگر انگلیسی صحبت کنید و لغات جدیدی که فرا گرفته اید را به اشتراک بگذارید.

روش نهم؛ اپلیکیشن های مناسب برای حفظ کردن لغات انگلیسی

هرجا سخن از آسان تر کردن کار ها می آید، قطعا نام تکنولوژی می درخشد. اینجا نیز تکنولوژی به کمک ما آماده است و روش های بسیاری را برای یادگیری زبان انگلیسی جلوی پای ما می گذارد. اپلیکیشن ها، سایت ها و بازی های بسیاری برای یادگیری لغات زبان انگلیسی وجود دارند که شما می توانید از آنها استفاده کنید.

روش دهم؛ مرور کردن، فوت کوزه گری یادگیری لغات زبان انگلیسی

تمام این 9 روش یک طرف؛ روش دهم طرف دیگر! این روش مهم ترین کاری است که برای حفظ لغات انگلیسی باید انجام شود. مرور کردن در فاصله زمان های متفاوت را جدی بگیرید تا تاثیر شگفت انگیز آن را متوجه شوید. برای مرور می توانید از لیست لغتی که آماده دارید و یا فلش کارت ها استفاده کنید. سعی کنید در مرور ها خود را به چالش بکشید تا متوجه شوید چند درصد از کلمات در خاطرتان مانده است.

دیدگاهتان را بنویسید