11 روش برای تقویت ریدینگ انگلیسی

اگر جزو آن دسته افرادی هستید که دوست دارید همیشه در جریان اخبار روز دنیا قرار بگیرید و از همه چی اطلاعات کافی داشته باشید، پس در این صورت، باید تسلط در مهارت ریدینگ به زبان انگلیسی را بدست آورید. حتما برایتان پیش آمده که بعد از خواندن متون مختلف به زبان انگلیسی آن را درک نکرده اید، بهتر است بدانید یکی از بهترین روش های که به شما کمک می کند تمامی متن های انگلیسی را به خوبی درک کرده و معنی کنید، تقویت ریدینگ به زبان انگلیسی است.
ممکن است تمایل نداشته باشید تا در کلاس های گروهی شرکت کنید یا موسسه های زبان به خانه شما دور باشد در این صورت برای آنکه بتوانید مهارت ریدینگ خود را افزایش دهید، تدریس خصوصی زبان یکی از بهترین گزینه هایی است که با فوکوس بر مسئله ریدینگ در کوتاه ترین زمان، این چالش را برطرف می کند.

روش هایی که به شما کمک می کند مهارت ریدینگ را تقویت کنید!

روش هایی که به شما کمک می کند مهارت ریدینگ را تقویت کنید!
1. یکی از بهترین روش هایی که به شما کمک می کند کلمات در ذهن شما ثبت شود، خط بردن با خودکار است. اگر هنگام خواندن متون انگلیسی خودکاری در دست داشته باشید و با آن جملات را دنبال کنید، اینگونه می توانید با علامت گذاشتن روی کلماتی که معنی آنها را نمی دانید به راحتی معنی آنها را پیدا کرده و در ذهن خود ثبت کنید.
2. یکی از بهترین کارهایی که می توان برای درک کامل متون هنگام ازمون های بسیار مهمی مانند تافل و آیلتس انجام داد این است که زمان خواندن درک مطلب با مداد آنها را دنبال کنید.
3. یکی از روش های تقویت ریدینگ انگلیسی این است که پاراگراف به پاراگراف پیش بروید؛ یعنی با تمام شدن یک پاراگراف شما به درک نسبی رسیده و بهتر می توانید ادامه مطلب را دنبال کنید و در نتیجه در انتهای متن مفهوم کلی از آن را در ذهن داشته و می توانید برداشت خوبی از آن داشته باشید.
4. بلند خواندن متن های انگلیسی یکی از بهترین روش هایی است که به شما کمک می کند جملات با معنی در ذهن شما بنشیند. در این روش آهسته خواندن را نیز فراموش نکنید؛ زیرا تند خوانی باعث می شود جملات خیلی سریع از ذهن شما پاک شود.
5. متنی که می خوانید را برای خود یا دوستان به زبان انگلیسی توضیح دهید؛ این روش به شما کمک می کند کلمات و جمله ها در ذهن شما ثبت شده و در نوبت دیگر بسیار روان تر از قبل صحبت کنید.
6. اگر تصمیم دارید برای آزمون های تافل و آیلتس مهارت ریدینگ خود را تقویت کنید، بهتر است بدانید ابتدا باید سوالات را بخوانید سپس به همان ترتیب متوجه می شوید که باید چه جملاتی را خوانده و در ذهن ثبت کنید.
7. یکی از روش هایی که باعث می شود مهارت ریدینگ شما تقویت نشود، کلمه کلمه خواندن است؛ به یاد داشته باشید همیشه با خواندن جملات بلند یک مفهوم کلی در ذهن شما ثبت شده و برای پاسخ به سوالات به مشکل بر نمی خورید.
8. ممکن است هنگام خواندن متن انگلیسی به کلمه ای برخورد کنید که معنی آن را نمی دانید و دچار استرس شوید، بهتر است بدانید شما می توانید با استفاده از کلمات یا مفهوم متن؛ معنی آن را حدس زده و به سادگی از آن عبور کنید.
9. اگر از استادان خود بپرسید بهترین روش برای تقویت ریدینگ انگلیسی چیست، می گویند گسترش دایره لغات. حتما می دانید شما می توانید با خواندن تعدادی کمی لغات در روز، در مهارت ریدینگ تسلط داشته و به خوبی از پس چالش های آن بر بیایید.
10. یکی از علت هایی که همیشه باعث می شود متن ها را به خوبی درک نکنید، صداهای اطراف است. پیشنهاد می کنیم هنگام مطالعه برای یادگیری لغات جدید یا تقویت ریدینگ، در مکانی آرام به دور از سروصدا قرار بگیرید.
11. بهتر است کلمات پر تکرار هر متن را گوشه ای از کاغذ ثبت کنید و همانطور لغاتی که یک یا دو بار از آن استفاده شده است.

اگر تمایل به یادگیری زبان ایتالیایی دارید، پیشنهاد می کنیم برای تدریس خصوصی زبان ایتالیایی کلیک کنید.

تاثیر خلاصه نویسی و جمع بندی بر تقویت ریدینگ

تاثیر خلاصه نویسی و جمع بندی بر تقویت ریدینگ
اگر مشغول خواندن یک متن به زبان انگلیسی هستید، پیشنهاد میکنیم برای انکه درک کاملی از متن داشته باشید خلاصه ای مفید از آن را روی برگه ای یادداشت کرده و در انتها ان را دوباره بخوانید. اینگونه به خوبی متوجه اشکالات نگارشی خود شده و در صدد برطرف کردن آن بر می آید. یکی از تاثیراتی که خلاصه نویسی دارد این است که شما دیگر لازم نیست تمام متن را دوباره بخوانید، تنها با مرور آن خلاصه ها می توانید مفهوم کلی آن را به یاد بیاورید.

از خواندن متون انگلیسی لذت ببرید!

اگر تصمیم دارید به کشور های خارجی مهاجرت کنید و در صدد گرفتن مدرک آیلتس یا تافل هستید، ممکن است میان راه از خواندن متن های انگلیسی خسته شده و از آن بیزار شوید، در این صورت شما هیچگاه نمی توانید شاهد تقویت مهارت ریدینگ خود باشید. یکی از موثر ترین راه هایی که باعث می شود ریدینگ شما تقویت شود، علاقه شما به آن است. سعی کنید متن ها را با اشتیاق بخوانید تا به خوبی متوجه آن شوید.

در آخر، برای تقویت ریدینگ انگلیسی باید به چه نکاتی اهمیت دهیم؟

اگر در کلاس های گروهی مخصوص ریدینگ شرکت کرده باشید حتما متوجه شده اید که استاد به شما می گوید جملات را بلند خوانده و به اشتباهات خود حین خواندن اهمیت ندهید و به ادامه متن بپردازید. این روش می تواند یکی از بهترین مواردی باشد تا حواس شما برای اشتباه پرت نشده و در آخر به سراغ آن بروید. اگر تصمیم دارید زیر نظر استاد و میان همکلاسی ها به آموزش زبان انگلیسی مشغول باشید بهتر است بهترین موسسه زبان شهر خود را پیدا کرده و پس از تعیین سطح ترم خود را آغاز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید