دریافت مدرک آیلتس چقدر زمان می برد؟

اگر تصمیم دارید به کشور های خارجی مهاجرت کرده و زندگی کنید پس حتما می دانید گرفتن مدرک آیلتس یکی از مهم ترین کارهایی است که شما باید آن را انجام دهید. یکی از سوال هایی که تمامی دانشجویان با ان برخورد می کنند این بوده که دریافت مدرک آیلتس چقدر زمان می برد؛ ابتدا بهتر است شما هدف خود را از گرفتن مدرک آیلتس مشخص کنید، زیرا اگر تصمیم دارید برای مدارک بالاتر مانند ارشد و دکتری اقدام کنید، شما باید زمان بیشتری را برای اخذ مدرک آیلتس بگذارید زیرا به نمره بالاتری در این زمینه نیاز دارید.

یکی از مواردی که به شما کمک می کند در کمترین زمان مدرک آیلتس خود را بگیرید؛ تدریس خصوصی زبان است. استاد به شما در این دوره به صورت فشرده نکات کلیدی و تاثیرگذار آزمون آیلتس را گفته و از توضیحات اضافه دوری می کند. اگر زمان کافی برای شرکت در کلاس های حضوری ندارید، این گزینه بسیار می تواند برای شما مناسب باشد.

چه عواملی بر نمره آیلتس تاثیر می گذارد؟

چه عواملی بر نمره آیلتس تاثیر می گذارد؟

بهتر است بدانید هیچ زمان مشخصی برای گذراندن دوره ایتس وجود ندارد. گرفتن نمره مناسب به عوامل مهمی از جمله اشنایی شما به زبان انگلیسی، مشخص شدن سطح زبان، میزان یادگیری شما در طول روز و ساعات مطالعه مفید در طول این دوره دارد.

تاثیر سطح شما در نمره آیلتس

سطح کنونی شما نمره احتمالی آیلتس
سطح b1 نمره ای بین 4  تا 5.5
سطح b2 نمره ای بین 5.5 تا 6.5
سطح c1 نمره ای بین 6.5  تا 8
سطح c2 نمره ای بین  8 تا 9

پس برای اینکه بدانیم دریافت مدرک آیلتس چقدر زمان می برد؛ باید اطلاعات دقیقی از سطح خود داشته باشید. در این راستا شما لازم نیست برای تعیین سطح به آموزشگاه های خصوصی مراجعه کنید، می توانید در سایت های مختلف، رایگان سطح خود را شناخته و زمان دقیق یادگیری را حدس بزنید.

زمان دریافت مدرک آیلتس برای مبتدیان!

برای انکه به طور دقیقی بدانیم برای مبتدیان، دریافت مدرک آیلتس چقدر زمان می برد، بهتر است به مدت زمانی که شما فرصت دارید بپردازیم. اگر زمان کمی را برای گرفتن مدرک در نظر گرفته اید، ما به شما تدریس خصوصی زبان انگلیسی را پیشنهاد می کنیم؛ شما در این راه می توانید در کمترین زمان یعنی 6 ماه به حد متوسطه برسید و حداقل نمره برای قبولی را دریافت کنید.

یکی دیگر از روش هایی که می توانید در صورت داشتن وقت لازم انتخاب کنید، شرکت در کلاس های آموزشگاهی است. در این روش تمام نکات مهم و تاثیر گذار در آزمون را به زبان آموزان آموزش داده و نمره قبولی را به شما در 1 یا دو سال با توجه به یادگیری شما تضمین می کنند.

نمره به نمره در آزمون آیلتس

نمره به نمره در آزمون آیلتس

اگر شما جزو آن دسته افرادی هستید که بعد از دادن آزمون ماک تصمیم دارید نمره به نمره سطح خود را افزایش دهید، بهتر است بدانید باید برای رسیدن به نمره 6 روزانه 5 ساعت مطالعه مفید در طول 1 ماه داشته باشید. اما اگر در مقابل باید به نمره بالای 6 دست پیدا کنید این 1 ماه به ماه های بیشتری افزایش می باید. یکی از فرمول هایی که استادان در این زمینه به دانشجویان یادآوری می کنند این است که در ازای اضافه کردن هر یک نمره باید یک ماه به طور منظم خواندن زبان انگلیسی را ادامه دهید.

اگر تصمیم دارید به کشور آلمان مهاجرت کنید، پیشنهاد می کنیم برای آموزش آنلاین زبان آلمانی کلیک کنید.

تمرین در خانه

اکثر زبان آموزان در صدد هستند که بدانند، دریافت مدرک آیلتس چقدر زمان می برد. برای پاسخ به این سوال بهتر است به عوامل موثر در کوتاه تر کردن زمان خواندن برای آزمون بپردازیم. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که بعد از کلاس های آیلتس دیگ در خانه مطالعه ای ندارید، بهتر است بدانید زمان گذراندن کلاس های آیلتس ممکن است برای شما طول بکشد. اما در مقابل اگر تصمیم دارید زمان یادگیری آیلتس را کاهش دهید، یکی از عواملی که به شما در این مسیر کمک می کند تمرین در خانه است. تمرین در خانه، شما را در ان حال و هوای کلاس نگهداشته و همچنین باعث می شود که مطالب به خوبی در ذهن شما بماند.

شرکت در آزمون ماک

اگر در صدد خواندن برای آزمون آیلتس هستید حتما می دانید دادن آزمون ماک یکی از بهترین روش هایی است که به شما کمک می کند با شرایط آزمون اصلی آیلتس و سوالات آن بیشتر آشنا شوید. هر چقدر تعداد دفعات شرکت در آزمون ماک آیلتس بیشتر باشد، شانس موفقیت شما در ازمون اصلی نیز بیشتر خواهد بود، پس بهتر است این موقعیت عالی را نادیده نگیرید.

قدم به قدم برای مطالعه آزمون آیلتس

اکثر افراد زمانی که تصمیم می گیرند به کشور دیگری مهاجرت کنند، اولین سوالی که به ذهنشان می رسد این است که دربافت مدرک آیلتس چقدر زمان می برد؟ ابتدا شما باید لیستی از مواردی که باید در طول امادگی برای ازمون تهیه کنید.

  • شناختن فرمت اصلی ازمون بسیار به موفقیت شما کمک می کند. اگر شناخت کافی از چگونگی سوالات و نحوه پاسخ دادن به آنها را آموزش ببینید بسیار در نمره شما تاثیر مثبت می گذارد.
  • دانستن نحوه نمره دهی، به شما کمک می کند تا مطالبی که حائز اهمیت است را با دقت و با فوکوس بیشتری بخوانید. آگاهی از قسمت های مهم و با نمره بالا در نتیجه شما تاثیر گذار است.
  • حتما از اساتید زبان انگلیسی شنیده اید که اگر تصمیم دارید در این مسیر موفق شوید، باید زندگی خود را پر از زبان انگلیسی کنید، به معنی است که به این زبان فکر کرده، فیلم ببینید، مطالعه کنید و موسیقی گوش کنید.

کلام آخر

برای اینکه بدانیم دریافت مدرک آیلتس چقدر زمان می برد، باید به عوامل بسیار مهمی اعم از سطح کنونی، زمان مطالعه در روز، میزان یادگیری شما در روز، شرکت در کلاس های آموزشی، کار کردن تمرین های مختلف در خانه، ثبت نام در آزمون ماک و پیگیری شما در این مسیر اشاره کرد. شما می توانید با تعیین سطح و دانستن سطح خود به راحتی زمان مورد نیاز برای آزمون آیلتس را دریافت کنید. بهتر است بدانید یکی از راه هایی که بسیار می تواند به شما در این مسیر کمک کند، ثبت نام در بهترین آموزشگاه زبان شهر خود است.

دیدگاهتان را بنویسید