You are currently viewing یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می کشد؟

یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می کشد؟

اکثر افراد زمانی که در کلاس های آموزش زبان انگلیسی ثبت نام می کنند؛ مهم ترین سوالی که از مشاوران مجموعه می پرسند این است که یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می کشد؛ یا چقدر زمان می برد تا به تسلط نسبی به زبان انگلیسی دست پیدا کنیم. بهتر است بدانید عوامل مختلفی است که بر زمان یادگیری شما تاثیر می گذارد. اگر تمایل دارید در زمانی کم به بالاترین سطح ممکن برسید تدریس خصوصی زبان انگلیسی را به شما پیشنهاد می کنیم. در این دوره تمامی اصول زبان به صورت جزئی به شما آموزش داده می شود. از سوی دیگر میزان ساعات تمرین شما در طول روز بسیار روی سطح شما تاثیر می گذارد. شما می توانید با حداقل روزی نیم ساعت خواندن مهارت های مختلف مانند گرامر در زمانی کم پیشرفت چشمگیری داشته باشید.

چرا می خواهید زبان انگلیسی یاد بگیرید؟

پیش از شروع هر کاری ابتدا باید به هدفی که دارید رجوع کنید. اگر تصمیم دارید تا سال آینده به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کرده و درس بخوانید، باید برنامه ریزی دقیقی را در پیش بگیرید. بعد از تعیین سطح و انتخاب دوره شما، مشخص می شود که تا به چه اندازه به زبان انگلیسی آشنا هستید. اگر برایتان سوال پیش آمده که یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می کشد؛ بهتر است بدانید آموزش زبان انگلیسی دوره های مختلفی دارد که برای تمامی افراد با سطح های مختلف، زمان آن متفاوت است.

افراد زیادی هستند که دوست دارند به زبان اصل کتاب خوانده و فیلم ببینند، این افراد می توانند با توجه به سطحی که دارند در دوره های عمومی شرکت کنند و نیازی نیست که روزانه 5 ساعت یا بیشتر به زبان انگلیسی مشغول باشند.

چقدر زمان می برد تا کامل به زبان انگلیسی تسلط داشته باشیم؟

تمامی افراد زمانی که تصمیم دارند حرفه جدیدی را شروع کنند، زمان ان را از استادان نیز می پرسند. حال برای انکه بدانیم یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول میکشد، بهتر است سری به سایت رسمی کمبریج (Cambridge) بزنیم تا بتوانیم به طور دقیق برنامه ریزی کنیم. در این وبسایت میانگین ساعات یادگیری شما را در زبان های خارجی به طوری که تمامی ترم ها را بار اول قبول شوید، حساب کرده است.

سطح مقدماتی (مبتدی) Elementary (A1) میانگین بین 90 تا 100 ساعت
سطح پیش متوسط Intermediate (A2) میانگین بین 180 تا 200 ساعت
سطح متوسط Intermediate (B1) میانگین بین 350 تا 400 ساعت
سطح فوق متوسط Intermediate (B2) میانگین بین 500 تا 600 ساعت
سطح پیشرفته advanced (C1) میانگین بین 700 تا 800 ساعت
سطح فوق پیشرفته proficiency (C2) میانگین بین 1000 تا 1200 ساعت

تا چه سطحی تمایل دارید آموزش ببینید؟

به طور کلی فردی زمانی که تصمیم می گیرد زبان انگلیسی را شروع کند، برای آنکه بداند یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می کشد؛ باید تصمیم بگیرد تا چه سطحی میخواهد آموزش ببیند. گاهی افراد تصمیم دارند فقط آشنایی مختصری با زبان انگلیسی داشته باشند اما برعکس، افرادی هستند که تمایل دارند در آزمون های آیلتس و تافل شرکت کنند، در این شرایط آموزشگاه به شما پیشنهاد می کند برای کمتر شدن زمان آموزش، تدریس خصوصی آیلتس را انتخاب کنید.

تاثیر سن در آموزش زبان انگلیسی

هرگاه بحث آموزش زبان جدید می شود، افرادی با سن های بالای 30 سال می گویند دیگر برای شروع دیر شده؛ بهتر است بدانید برای شروع زبان های خارجی هیچگاه دیر نخواهد شد. درست است که کودکان خیلی زود مباحث جدید را یاد میگیرند و برای مدت بسیار طولانی به خاطر میسپارند؛ اما به این دلیل است که تنها دغدغه های فکری نداشته و زندگی آنها مختص مدرسه و درس می باشد. اگر می خواهید بدانید که برای سن های بالا، یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می کشد؛ به شما می گوییم در شرایط تمرین مستمر و پیوسته می توانید در فاصله زمانی یک یا دو سال به تسلط نسبی در این موضوع برسید.

یادگیری زبان انگلیسی برای سطح مبتدی

در یادگیری سطح Elementary یا مبتدی بسیار مهم است که شما تمامی قواعد و نکات زبان انگلیسی را به خوبی متوجه شوید؛ زیرا این ترم پایه بوده و در روند یادگیری شما تاثیر گذار است. شما می توانید بهترین آموزشگاه زبان شهر خود را پیدا کرده و اصولی به آموزش زبان انگلیسی بپردازید. اگر سطح شما در زبان انگلیسی مبتدی بوده، ممکن است به شما بگویند راه طولانی در پیش دارید تا به تسلط کامل برسید؛ اما شما می توانید از استاد خود بپرسید، یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می کشد تا به شما بگوید که با خواندن زبان به صورت مستمر و فشرده در خانه، با کم ترین زمان به سطح دلخواه خود دست پیدا خواهید کرد. از نظر استادان شما با روزی 5 ساعت مطالعه، قادر هستید به مدت یک سال، تبحر لازم را برای این زبان شیرین به دست آورید.

استفاده از روش های جدید و موثر

امروزه شاهد این هستیم که اکثر زبان آموزان برای یادگیری سریعتر به اپلیکیشن های زبان رجوع می کنند. این روش های جدید، بسیار در یادگیری سریع به شما کمک کرده و باعث می شود شما با آزمون های متعددی که این برنامه ها از شما می گیرند، اشکالات خود را بشناسید و روی آنها تمرکز کنید. دیدن ویدیوهای آموزشی، گوش کردن به پادکست های انگلیسی زبان و دیدن فیلم به شما در یادگیری زبان کمک کرده و باعث می شود حتی در لهجه نیز پیشرفت کنید.

در آخر، چگونه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم؟

تمامی افراد هنگام شروع زبان های خارجی یک سوال دارند، یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می کشد؟ برای یادگیری زبان در کمترین زمان به شما توصیه می کنیم زبان انگلیسی را وارد زندگی خود کنید. یکی از مهمترین نکاتی که تمامی استادان به ان اشاره می کنند، فکر کردن به زبانی است که دارید آن را آموزش می بینید. از دیگر مواردی که در سرعت اموزش شما تاثیرگذار است، تدریس خصوصی زبان بوده می تواند در کم ترین زمان شما را به سطح قابل توجه ای ارتقا دهد.

دیدگاهتان را بنویسید