You are currently viewing 8 مورد از روش های آموزش زبان انگلیسی به کودکان

8 مورد از روش های آموزش زبان انگلیسی به کودکان

اگر تصمیم دارید کودک خود را به کلاس های خصوصی آموزش زبان بفرستید، بهتر است بدانید این کار احتمالا برای شما در ادامه مسیر  سخت خواهد شد. کودکان کوچک تر و بی طاقت تر از آن هستند که سر کلاس بنشینند و به آموزش زبان انگلیسی مشغول شوند.

یکی از روش های آموزش زبان انگلیسی به کودکان این است که شما خود در خانه به کودک آموزش دهید. برای انجام این کار باید اصولی را رعایت کنید تا فرراندان شما بتوانند به خوبی تمام مباحث را یاد بگیرند. یکی از بهترین روش هایی که حتی بهترین آموزشگاه زبان آن را برای کودکان بکار می برند، تماشای کارتون به زبان انگلیسی است. در ادامه به شما برای آنکه بتوانید به بهترین شکل به فرزندان خود آموزش زبان انگلیسی دهید، راهنمایی می کنیم.

از اسباب بازی های مورد علاقه کودک استفاده کنید!

از اسباب بازی های مورد علاقه کودک استفاده کنید!

یکی از روش های آموزش زبان انگلیسی به کودکان، استفاده از عروسک های آنها است. شما می توانید با عروسک ها نمایشی به زبان انگلیسی اجرا کنید تا کودک بتواند با آن کلمات ارتباط برقرار کند. این روش کار چندان سختی نیست، می توانید با استفاده اسامی میوه های پلاستیکی یا وسایلی که فرزند شما به آن علاقه دارد، به زبان انگلیسی به کودک بگویید.

عروسک هایی که شکل حیوانات هستند، بسیار برای این روش مناسب می باشند.

کتاب های داستانی به زبان انگلیسی

یکی از علایق کودکان کتاب خوانی است. شما می توانید با استفاده از این روش برای فرزندتان داستان هایی به زبان انگلیسی بخوانید تا گوش آنها به این زبان عادت کند. اگر علاقه او را به این نوع روش آموزشی حس کردید، می توانید از او بخواهید که بعضی از نقش های داستان را او بخواند.

یکی از بهترین روش های آموزش زبان انگلیسی به کودکان تصویر سازی است. به او بگوید کتاب هایی را که می خوانید را تصویر سازی کرده یا حتی مسیر داستان را عوض کند؛ این روش علاقه کودک را برای ادامه داستان خوانی افزایش می دهد.

کتاب حیوانات برای این روش بسیار مناسب هستند.

بازی با اعداد انگلیسی

بازی با اعداد انگلیسی

بازی های متنوعی وجود دارد که می توانید با استفاده از آن اعداد انگلیسی را به کودک آموزش دهید. به طور مثال از یک تا ده اعداد را به انگلیسی بگویید و از کودک بخواهید انها را با شما تکرار کند سپس اعداد را برعکس، از ده تا یک بشمارید؛ این تکرار باعث می شود در دراز مدت این اعداد به یاد کودک بماند.

بازی قایم باشک با استفاده از اعداد انگلیسی، می تواند بسیار برای کودکان جالب باشد!

کارتون به زبان انگلیسی

کارتون های انگلیسی یکی از روش های آموزش زبان انگلیسی به کودکان است. شما می توانید زمانی در هفته را برای این موضوع اختصاص دهید. کارتون های مورد علاقه کودک را به زبان اصلی یا انگلیسی تهیه کرده برای ان بگذارید، زیرا این برنامه برای کودک آشنا بوده و همچنین باعث کلافگی ان نخواهد شد.

آموزش زبان انگلیسی از طریق ویدیو های یوتیوب

همانطور که می دانید یوتیوب یکی از بهترین رسانه هایی است که می تواند به بهترین شکل شما را برای روش های آموزش زبان انگلیسی به کودکان کمک کند. روزانه هزاران نفر از این طریق شروع به یادگیری زبان های کشور مختلف می کنند؛ پس نتیجه می گیریم این روش نوعی تدریس خصوصی زبان انگلیسی برای کودکان به شمار می آید. فیلم های اموزشی که در یوتیوب است گام به گام همراه با شما برای آموزش به فرزندانتان می آید.

استفاده از تدریس خصوصی

مهم نیست چه زبانی را انتخاب کرده اید، تدریس خصوصی زبان آلمانی، انگلیسی یا دیگر زبان های دنیا، همیشه این روش برای یادگیری سریع و درست جواب می دهد. اما بهتر است بدانید تدریس خصوصی برای کودکان بسیار متفاوت تر از آموزش به بزرگسالان است. در این روش استاد با بکارگیری جدیدترین متدها سعی می کند روش هایی را استفاده کند که کودک از کلاس و درس دلزده نشود.

یادگیری سریع در کودکان

یادگیری سریع در کودکان

کودکان برخی از مهارت های زبان های مختلف را خیلی سریع تر از بزرگسالان یاد می گیرند، به همین دلیل لازم نیست آنها را تحت فشار بگذارید. اگر کلمه یا جمله ای را اشتباه گفتند بهتر است سریع آن را اصلاح کنید زیرا کودک قابلیت این را دارد که بلافاصله متوجه شود و دیگر آن را تکرار نکند.

آموزش از طریق اهنگ های کودکانه

اهنگ های کودکانه یکی از روش های آموزش زبان انگلیسی به کودکان می باشد. در این راه کودک کلمات جدیدی را یاد گرفته؛ همچنین باعث بهبود تلفظ آن خواهد شد. اپلیکیشن های متنوعی وجود دارد که درس های آموزشی را به صورت اهنگ هایی که برای کودکان جذاب است درآورده و کار والدین را آسان کرده است.

کلام آخر

هنگام درس و استفاده از روش های آموزش زبان انگلیسی به کودکان، وقفه ای ایجاد نکنید و به صورت مستمر به این مبحث بپردازید. بهتر است بدانید همیشه پاداش دادن برای آموزش یک درس یا حتی یک حفظ کردن آهنگ انگلیسی می تواند ذوق کودک را به درس دو چندان کند.

از سوی دیگر ممکن است مباحثی مانند گرامر یا دیگر مهارت های آموزش زبان برای کودکان سخت و فشرده باشد، بهتر بوده فقط جنبه های بازی و سرگرمی را با آنها کار کنید تا در مسیر خسته و کلافه نشوند. اگر تصمیم دارید فرزند خود را برای ادامه آموزش به کلاس های گروهی بفرستید پس در این صورت بهتر است بهترین موسسه زبان که به صورت تخصصی برای کودکان کلاس برگزار می کند را در نزدیکی خود پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید