حداقل نمره آیلتس برای بهترین دانشگاه های دنیا

اگر تصمیم دارید برای ادامه زندگی به خارج از کشور مهاجرت کنید، اولین قدم شرکت در آزمون آیلتس است. از آنجایی که بیشتر کشورهای پیشرفته به اصطلاح جهان اول انگلیسی زبان هستند شما موظف به قبولی در این ازمون می باشید. IELTS مخفف کلمه international English language testing system است که شما باید برای آمادگی در این آزمون 4 مهارت خود را یعنی Speaking, writing, reading, listening تقویت کنید.

از آنجایی که برای ورود به بهترین دانشگاه های دنیا شما باید حداقل ترین نمره آیلتس را دریافت کنید، پس بهتر است کمترین نمره ای که می خواهید مد نظر داشته باشید 6 باشد، زیرا تمامی دانشگاه ها اولویت های خود را بر اساس این نمره و بالاتر از آن قرار داده اند. اکثر افراد ترجیح می دهند با استفاده از تدریس خصوصی زبان انگلیسی این مسیر امادگی ازمون ایلتس را کوتاه کنند. شما می توانید با به خدمت گرفتن استاد خصوصی در کمترین زمان به نتیجه ای مطلوب دست پیدا کنید.

آیا نمره 5.5 در آیلتس نمره مناسبی است؟

آیا نمره 5.5 در آیلتس نمره مناسبی است؟

اگر آخرین نمره آزمون آیلتس شما نمره 5.5 شده است، بهتر است بدانید همانطور که ذکر کرده ایم اولویت بندی برترین دانشگاه ها، از نمره 6 در آزمون آیلتس شروع می شود اما شما می توانید با نمره 5.5 در دانشگاه های کشور مد نظر خود درس بخوانید اما در نظر داشته باشید شما برای حق استفاده از بورسیه و ثبت نام در بهترین دانشگاه های دنیا باید نمره 6 یا بالاتر از آن را در آزمون آیلتس کسب کنید.

آیا با نمره 6.5 می توان در بهترین دانشگاه های دنیا درس خواند؟

در نظر داشته باشید اگر تصمیم دارید در بهترین دانشگاه های دنیا درس بخوانید باید تمام تلاش خود را برای نمره با باند بالای 7 در آیلتس داشته باشید. نمره باند 6.5 را می توان نمره ای مطلوب و متوسط در آزمون آیلتس در نظر داشت و شما می توانید در دانشگاه هایی که حداقل نمره آیلتس 6.5 است ثبت نام کنید؛ اما اگر هدف شما قبولی در دانشگاه های برتر دنیا مانند هاروارد و استنفورد در ایالات متحده آمریکا است، باید حداقل نمره شما 7 باشد.

اما اگر تصمیم دارید در قاره اروپا زندگی کنید و به دانشگاه های بی نظیری مانند آکسفورد و کمبریج بروید باید حداقل نمره ایلتس 7.5 کسب کرده باشید. اما برای ورود به کالج های کشور کانادا و استرالیا شما می توانید حداقل نمره ای که کسب می کنید از 6.5 تا 7 باشد.

اگر تصمیم دارید به کشور ایتالیا مهاجرت کنید، پیشنهاد می کنیم برای تدریس خصوصی زبان ایتالیایی کلیک کنید.

حداقل نمره آیلتس بهترین دانشگاه های دنیا

همانطور که می دانید اگر قصد دارید در برترین دانشگاه های دنیا ادامه تحصیل دهید باید نمره آیلتس شما بالای 6 باشد، در ادامه حداقل نمره ای که برای هر یک از بهترین دانشگاه های دنیا نیاز دارید را برای شما ذکر کرده ایم.

University of Oxford  حداقل نمره کل آیلتس 7
University of Cambridge حداقل نمره کل آیلتس 7
Harvard University حداقل نمره کل آیلتس 7.5
 California Institute of Technology حداقل نمره کل آیلتس 6.5
University of Melbourne حداقل نمره کل آیلتس 6.5
University of Toronto حداقل نمره کل آیلتس 6.5
University of Ottawa حداقل نمره کل آیلتس 6.5
University College of London حداقل نمره کل آیلتس 6.5

حداقل نمره آیلتس برای دریافت بورسیه

حداقل نمره آیلتس برای دریافت بورسیه

اگر تصمیم دارید از بورسیه تحصیلی خود استفاده کنید پس بهتر است بدانید برای دریافت این بورسیه باید حداقل نمره آیلتس شما 6 باشند تا این آپشن به شما تعلق بگیرد. از شرایطی که می تواند بر روی بورسیه تاثیر بگذارد این است نمره آیلتس شما باید مورد قبول دانشگاه قرار گیرند و همچنین در نظر داشته باشید که استان انتخابی شما بورسیه را چه میزان تعیین کرده است و در چه شرایطی به شما پرداخت می کند. همچنین برای دریافت بورسیه باید از یک موسسه بین المللی پذیرش داشته باشید و آن را ارائه دهید.

حداقل نمره آیلتس برای کشور کانادا

امروزه به دلیل موقعیت بسیار فوق العاده ای که کشور کانادا برای مهاجران خود ترتیب داده است، سالانه تعداد زیادی ایرانی کشور را به این مقصد، ترک می کنند. یکی از مزیت های این کشور آن بوه که شما می توانید با هر نمره آیلتس در یکی از دانشگاه های معتبر ان ثبت نام کنید. به طور کلی می توان گفت نمره ای که شما باید در این مسیر از آزمون آیلتس کسب کنید بین 5.5 تا 7 است.

McGill university حداقل نمره کل آیلتس 6
University of British Columbia حداقل نمره کل آیلتس 6.5
University of Alberta حداقل نمره کل آیلتس 6.5
Western University حداقل نمره کل آیلتس 6.5
University of Calgary حداقل نمره کل آیلتس 6.5

 

مدت زمان آزمون آیلتس چقدر است؟

اگر تصمیم دارید در آزمون آیلتس شرکت کنید، پس بهتر است از مدت زمان اعتبار آن نیز آگاه باشید. به دلیل فرار بودن زبان های خارجی مخصوصا انگلیسی مدت زمان اعتبار آزمون آیلتس فقط 2 سال است.

در آخر، برای خواندن آیلتس از همین الان شروع کنید!

اگر جزو آن دسته افرادی هستید که دوست دارید زندگی در دیگر کشور های دنیا را تجربه کنید پس بهتر است از همین الان خواندن برای آزمون آیلتس را شروع کنید. در نظر داشته باشید این روند بسیار به سطح شما بستگی دارد و شما باید رسیدن به این هدف مهم دوره های آیلتس را به صورت فشرده و سریع بگذرانید. در نظر داشته باشید قبل از هر اقدامی از حداقل نمره آیلتس دانشگاه یا استان انتخابی خود به خوبی اطلاعات کسب کنید تا در آینده دچار مشکل و چالشی نشوید. شما می توانید برای ثبت نام در کلاس های امادگی ازمون ایلتس به یکی از بهترین آموزشگاه زبان در شهر خود سر زده و در کلاس های ان شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید