You are currently viewing راه های کنترل استرس در هنگام مکالمه انگلیسی

راه های کنترل استرس در هنگام مکالمه انگلیسی

ممکن است برایتان پیش آمده باشد که برای تفریح یا کار به یکی از کشورهای خارجی بروید؛ حتما می دانید اولین مکانی که باید به زبان انگلیسی صحبت کنید، فرودگاه است. استرس، یکی از مهم ترین عاملی بوده که باعث می شود شما نتوانید منظور خود را به صورت واضح و روشن به مخاطب انتقال دهید. یکی از موثر ترین روش ها برای کنترل استرس در هنگام مکالمه انگلیسی، شرکت در کلاس مکالمه زبان انگلیسی است. شما با تقویت مهارت speaking می توانید هنگام صحبت با افراد خارجی تسلط خود را بدست آورید و مکالمه ای قوی داشته باشید.

چرا ما هنگام مکالمه زبان انگلیسی استرس می گیریم؟

چرا ما هنگام مکالمه زبان انگلیسی استرس می گیریم؟

استرس هنگام صحبت کردن به زبان غیر مادری کاملا طبیعی بوده و بین تمام مسافران رایج می باشد. یکی از دلایلی که باعث این اتفاق می شود، عدم اعتماد بنفس است. باید به این فکر کنید که دلیلی ندارد مکالمه شما بی نقص و بدون مشکل باشد، فقط لازم بوده از تمام دانش خود هنگام مکالمه استفاده کنید؛ این کار باعث می شود کنترل استرس در هنگام مکالمه انگلیسی به خوبی صورت بگیرد.

تمرین کم

تمرین ناکافی، یکی دیگر از علت هایی بوده که باعث می شود شما هنگام صحبت کردن دچار اضطراب شوید. زمانی که تصمیم دارید زبان جدیدی را آموزش ببینید، باید آن زبان را وارد زندگی خود کنید؛ فکر کردن به زبان انگلیسی، گوش کردن به انواع پادکست ها، فیلم و اهنگ می تواند بسیار در نحوه صحیح تلفظ کلمات تاثیر بگذارد.

مقایسه کردن

اگر در کلاس گروهی شرکت می کنید، ممکن است یکی از دلایل استرس شما، مقایسه خود با دیگر همکلاسی هایتان باشد. باید بدانید آدم ها در یادگیری با یکدیگر بسیار متفاوت هستند؛ مقایسه را کنار بگذارید و تمرکز خود را فقط صرف یادگیری زبان انگلیسی کنید.

راهکار موثر برای کنترل استرس در هنگام مکالمه انگلیسی

راهکار موثر برای کنترل استرس در هنگام مکالمه انگلیسی

قبل از مکالمه به زبان انگلیسی، صحبت های خود را آماده کنید. اگر قرار است در فرودگاه از مسئولین سوال کنید یا با پذیرش هتل به گفتگو بپردازید؛ قطعا می دانید چه سوالاتی را می خواهید از آنها بپرسید. پیشنهاد می کنیم قبل از شروع صحبت سوالات یا جمله بندی خود را کامل کرده و تمرین کنید؛ زیرا این کار باعث کنترل استرس در هنگام مکالمه انگلیسی می شود.

پیشنهاد می کنیم آنها را روی برگه ای نوشته و با خود مرور کنید.

خوب گوش کنید!

تقویت شنیداری، یکی دیگر از کارهایی است که باعث می شود شما کنترل استرس در هنگام مکالمه انگلیسی را به خوبی انجام دهید. مهم نیست پادکستی که گوش می کنید را به خوبی متوجه نمی شوید، یا درک کاملی از مکالمه افراد داخل فیلمی که به زبان اصلی در حال تماشای آن هستید را ندارید، با انجام این کارها کم کم گوش شما به صحبت ها و جمله های انگلیسی عادت می کند. افراد زیادی هستند بدون انکه به کلاس های تخصصی بروند، می توانند خیلی روان انگلیسی صحبت کنند؛ پس تاثیر مهارت شنیداری را دست کم نگیرید.

پادکست هایی وجود دارد که اخبار انگلیسی را به آرامی برای افرادی که مبتدی هستند بازگو می کند.

صحبت به زبان انگلیسی!

با خودتان تمرین کنید، لازم نیست شخصی را پیدا کنید تا با او به مکالمه زبان انگلیسی بپردازید. در طول روز با خودتان به زبان انگلیسی صحبت کنید؛ اینگونه اگر جمله بندی شما اشتباهی داشت به دنبال رفع آن می روید.

خواندن لغات جدید

خواندن لغات جدید

دایره لغات خود را گسترش دهید، این کار باعث می شود هنگام مکالمه از کلمات بیشتری استفاده کنید که باعث افزایش اعتماد بنفس شما می شود. همیشه استادان پیشنهاد می کنند در کنار شرکت در کلاس های مکالمه به یادگیری لغات جدید بپردازید.

پیشنهاد می کنیم کتابچه های جیبی که در آن لغات پرکاربرد نوشته شده است را خریداری کنید.

افکار نفی را کنار بگذارید!

اگر با فرد خارجی صحبت می کنید، به قضاوت شدن توسط او فکر نکنید. تجربه نشان داده است که آنها به اشتباهات در جمله بندی شما دقت نمی کنند و فقط به دنبال مفهوم حرف شما هستند، این تفکر به راحتی باعث کنترل استرس در هنگام مکالمه انگلیس می شود.

هنگام مکالمه به اشتباهات توجه نکرده و خود را سرزنش نکنید، تلاش کنید منظور خود را به بهترین شکل برسانید.

نوشتن دیالوگ های فیلم

فیلمی را انتخاب کنید و آن را چندین بار تماشا کنید، بعد از اتمام فیلم دیالوگ های مورد علاقه خود را یادداشت کرده و در طول روز آنها را بگویید، پس تکرار مکرر این کار، متوجه پیشرفت در جمله بندی و لهجه خود می شوید؛ همچنین این عمل باعث می شود جملات مشابه با ترتیب درست در ذهن شما برای همیشه بماند.

فیلم دیدن یکی از عوامل موثر برای تقویت زبان به شمار می آید.

مکالمه روزمره به زبان انگلیسی

با یکی از همکلاسی هایتان روزانه دقایقی به زبان انگلیسی صحبت کنید. مهم نیست از چه سخن بگویید یا حتی تا اشتباه داشته باشید، این روش به شما کمک می کند بدون هیچ گونه ترسی جملاتی که در ذهنتان می اید را بگویید.

ریسک کنید!

خود را در شرایط سخت قرار دهید. اگر قرار باشد همیشه از شرایطی که شما را به اضطراب وا می دارد فرار کنید؛ هیچگاه پیشرفت نخواهید کرد. اگر هنگام صحبت به زبان های خارجی استرس می گیرید بهتر است بدانید تنها نیستید؛ افرادی که این حس را هنگام صحبت دارند بی شمار هستند. کافی است خود را موظف به حضور در این مکان ها کنید؛ انوقت شاهد پیشرفت و تسلط خود خواهید شد.

در آخر، راز یک مکالمه با کیفیت

عوامل زیادی هستند که باعث کنترل استرس در هنگام مکالمه انگلیسی می شوند. شما می توانید با ثبت نام در بهترین آموزشگاه زبان شهر خود، این مشکل را به راحتی برطرف کنید. استرس هنگام صحبت کردن به زبان خارجی یکی از رایج ترین مشکلات زبان آموزان بوده که موسسه ها توسط استادان با تجربه کلاس هایی را برای رفع این مشکل تدارک دیده اند.

دیدگاهتان را بنویسید