You are currently viewing بهترین منابع برای تقویت زبان فرانسه

بهترین منابع برای تقویت زبان فرانسه

زبان فرانسه پس از انگلیسی یکی از پرطرفدارترین و پرکاربردترین زبان های جهان است. این زبان، رتبه دوم در فراگیری افراد و همچنین رتبه پنجم جهانی زبان های رایج را به خود اختصاص داده است؛ به همین دلیل امروزه شرکت در دوره های تدریس خصوصی زبان فرانسه به دلیل یادگیری سریع در کمترین زمان بسیار رواج یافته است. اگر شما جز افرادی هستید که تصمیم دارید خود به دنبال یادگیری این زبان باشید، مسلما به دنبال منابع و یا مرجع هایی هستید که به تقویت و افزایش تسلط هرچه بیشتر شما به این زبان شیرین کمک کند. کتاب ها اولین منابعی هستند که در ذهن تمامی افراد وجود دارند. اما، در این میان منابع دیگری پادکست، آهنگ، فیلم، اپلیکیشن، وب سایت و… می توانید جز لیست بهترین منابع برای تقویت زبان فرانسه باشند.

معرفی 10 کتاب برتر برای تقویت زبان فرانسه

معرفی 10 کتاب برتر برای تقویت زبان فرانسه

کتاب های منابعی بسیار مطمئن و کاربردی، برای آموزش و انتقال داده در تمامی زمینه ها هستند. زبان فرانسه نیز از این قاعده مستثنی نیست و آثار بسیار تاثیرگذاری در این زمینه برای آموزش هرچه بهتر این زبان در سطح جهان به ثبت رسیده اند.

1. کتاب esay French step by step

این کتاب یکی از بهترین منابع برای یادگیری نکات پایه ای و گرامری زبان فرانسه است. در روند مطالعه این کتاب تمرین های تعداد بالا و مکرر و همچنین عملکرد گام به گام آن باعث می شود تا مفاهیم آموزشی آن کاملا در ذهن شما جای بگیرد.

2. کتاب enter amis

این کتاب نیز می تواند در لیست بهترین منابع برای تقویت زبان فرانسه باشد. تصاویر گرافیکی که در این کتاب استفاده شده است، یکی از بهترین روش ها برای یادگیری از طریق حافظه تصویری می باشد. بیان ساده و روان این کتاب برای افراد مبتدی نیز قابل درک است.

3. کتاب Barron’s Mastering French Vocabulary

اگر به دنبال افزایش دایره لغات خود هستید، این کتاب می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای این موضوع باشد. استفاده از لغات کاربردی و متداول در زبان فرانسه در این کتاب به شما کمک می کند تا دایره واژگان فرانسوی خود را گسترش دهید.

4. کتاب Fluent in French

انتخاب و استفاده از این کتاب علاوه بر مفاهیم و جملات کاربردی، به شما نکته هایی برای برنامه ریزی بهتر، حفظ انگیزه برای ادامه دادن مسیر خود نیز آموزش می دهد. این کتاب به طور کامل شما را در مسیر آموزش و فراگیری زبان فرانسه راهنمایی می کند.

5. کتاب Complete Language Pack: French

این کتاب انتخابی فوق العاده برای افرادی است که در سفر هستند و احتیاج به منبعی کامل متشکل از تصاویر و اصطلاحات دارند. افراد دیگری که به علت مشغله روزانه نمی توانند وقت زیادی را به آموزش اختصاص دهند نیز می توانند از این کتاب استفاده کرده و مسیر یادگیری خود را پیش ببرند.

6. کتاب Contacts: Langue et culture françaises

کتاب Contacts نیز یکی از بهترین خودآموزها در لیست بهترین منابع برای تقویت فرانسه است. دراین کتاب شما علاوه بر این که با مفاهیم و اصطلاحات آشنا می شوید، دیکشنری داخلی کتاب نیز می تواند کمکی بزرگ برای شما باشد. چرا که، دیگر در حین مطالعه نیاز به دیکشنری مجزا ندارید.

7. کتاب Complete French

نام کتاب Complete French ممکن است بیش از دیگر از کتاب ها به گوشتان برسد. این کتاب به طور کاملا پایه ای از الفبا زبان فرانسه شروع به آموزش می کند که می تواند انتخابی درست و مناسب برای افرادی باشد که در ابتدا مسیر خود هستند.

این کتاب به صورت همه جانبه بر روی مهارت شما تمرکز دارد و شما با انتخاب Complete French می توانید از فایل های صوتی موجود در این کتاب نیز بهره مند شوید. این کتاب را می توان یک پکیج کامل آموزش زبان فرانسه از مبتدی تا پیشرفته به حساب آورد.

نرم افزارها، روش مناسب تقویت زبان

نرم افزارها، روش مناسب تقویت زبان

امروزه، نرم افزارهای بسیاری در بازار وجود دارند و به نوعی طراحی شده اند که شما با استفاده از آن ها بتوانید بیش از سایر روش ها میزان یادگیری خود را افزایش دهید. برخی از پرکاربردترین این نرم افزارها را شامل موارد زیر می شوند.

نرم افزار نصرت

این نرم افزار با توجه به زبان فارسی هنگام استفاده در محیط خود، کاربری ساده برایتان دارد و به مرور زمان تمامی قواعد و نکات عمیق زبان فرانسه را به شما آموزش می دهد.

Memrise

این برنامه کاربردی در گوشی همراه شما می تواند در هر کجا و در هر زمان همراهتان باشد. با توجه به استفاده از جدیدترین متد آموزشی و همچنین تاکید بر یادگیری کلمات فرانسوی می تواند در لیست بهترین منابع تقویت زبان فرانسه قرار بگیرد.

Duolingo

این اپلیکیشن تا حدود زیادی کلمات و جملات رسمی تری را به شما آموزش می دهد. استفاده از این نرم افزار می تواند تا حد بسیار زیادی، لهجه صحیح را نیز به شما منتقل کند.

Tell me more

این نرم افزار یکی از کامل ترین و بهترین منابع برای تقویت زبان فرانسه به شمار می آید. چرا که، در حین استفاده از این نرم افزار به علت استفاده از هوش مصنوعی سنگین، تمامی فاکتورهای لازم برای تسلط بر یک زبان مانند خواندن، نگارش، قدرت شنیدار، گفتار، دایره لغات و گرامر و حتی فرهنگ مورد نیاز کشور را با زبان آموز تمرین و تکرار می کند.

منابع دیگری برای تقویت زبان فرانسه

پس از راه ها و منابع معرفی شده، می توانید به سراغ دیگر مرجع ها هم رفته و از اطلاعات آن ها جهت کمک گرفتن و تکمیل اطلاعات خود نیز استفاده کنید. وب سایت های آموزشی و پادکست هایی که در این زمینه وجود دارند نیز می توانند در ادامه مسیر کمک بسیار شایانی در جهت تکمیل داده های ذهنی شما داشته باشند. برخی از وب سایت های معروف در زمینه آموزش زبان فرانسه، شامل موارد زیر می شوند.

 1. وب سایت Bonjour de France، برای تمرین نکات گرامری
 2. وب سایت Learn French Lab، مناسب افراد مبتدی در مشکلات گرامری
 3. وب سایت Blagues Carambar، مناسب افراد مبتدی، جنبه سرگرمی به علت استفاده از عکس
 4. وب سایت La Connasse، مناسب سطح متوسط تا پیشرفته
 5. وب سایت Memrise، بستر وب، مرتبط با نرم افزار معرفی شده

پادکست ها

پادکست ها

پادکست ها نیز یکی از بهترین منابع برای تقویت زبان فرانسه هستند. در کنار استفاده از نرم افزارها، مطالعه کتاب ها و… می توانید از پادکست های تایید شده نیز جهت تقویت مهارت شنیداری زبان فرانسه خود از آن ها استفاده کنید. در لیست پایین می توانید تعدادی از بهترین پادکست های معرفی شده را مشاهده کنید.

 • Coffee Break French
 • Learn French by Podcast
 • Fluidité
 • French Blabla
 • News in Slow French
 • French Podcast Francais avec Pierre

کلام آخر

زبان فرانسه امروزه تبدیل به دومین زبان پر درخواست برای یادگیری پس از زبان انگلیسی شده است. برای یادگیری این زبان شیرین و دوست داشتنی می بایست قبل از هرچیز از بهترین منابع برای تقویت زبان فرانسه، آگاه باشید. کتاب ها، نرم افزارها، وب سایت و پادکست های موجود در این زمینه می توانند کمک بسیار بزرگی در برداشتن گام های موفقیت آمیز در مسیر فراگیری شما، داشته باشند. علاوه بر تمام موارد گفته شده، از فیلم های سینما فرانسه و همچنین موسیقی این کشور نیز غافل نشوید. از یک سو افراد زیادی هستند که در کنار خود آموزی، به دنبال بهترین آموزشگاه زبان فرانسوی می گردند، شما می توانید برای یافتن یک موسسه خصوصی درجه یک، به سایت های موسسه های زبان مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید